Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2012, 12:00

autor: Sarge

Polska przygodówka Datura zadebiutuje na początku maja

Na początku maja w usłudze PlayStation Network zadebiutuje Datura - oryginalna przygodówka autorstwa polskiego zespołu Plastic Studios oraz Sony Santa Monica Studio. Produkcja zaoferuje opcjonalne wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

Firma Sony Computer Entertainment ujawniła dokładną datę premiery gry Datura. Ta intrygująco zapowiadająca się przygodówka jest tworzona we współpracy Sony Santa Monica Studio (seria God of War) oraz polskiego zespołu Plastic Studios (Linger in Shadows).

Na oficjalnej stronie internetowej PlayStation pojawiła się informacja, że Datura zadebiutuje 9 maja na łamach europejskiej wersji PlayStation Network. Tradycyjnie dzień wcześniej produkcję będą mogli zakupić amerykańscy użytkownicy PlayStation 3. Tytuł zostanie wydany ekskluzywnie na konsoli firmy Sony i zaoferuje opcjonalną obługę kontrolera PlayStation Move.

Dzieło Sony Santa Monica Studio oraz Plastic Studios zostało zapowiedziane w marcu bieżącego roku, więc plany tak szybkiego wydania mogą być zaskakujące. Niestety, wciąż nieznana pozostaje cena produktu. Warto się nim jednak zainteresować – polski deweloper stworzył wcześniej Linger in Shadows – projekt, który trudno nawet nazwać pełnoprawną grą. Datura również zapowiada się na innowacyjny i oryginalny tytuł.

Datura to nietypowa przygodówka, w której trafiamy do tajemniczego lasu i musimy przeprowadzić bohatera przez nieznany teren. Bardzo intrygująco zapowiada się sterowanie postacią – kontrolujemy przede wszystkim jej dłonie i chociaż można robić to za pomocą zwykłego pada, to największą immersję będziemy mogli poczuć przy wykorzystaniu kontrolera PlayStation Move.

Na swojej drodze spotkamy wiele interaktywnych elementów otoczenia, którze przeniosą nas do zupełnie innego miejsca i pozwolą ukończyć krótki scenariusz, polegający zazwyczaj na podjęciu jakiejś decyzji. W zależności od tego, na jakie rozwiązanie danej sytuacji się zdecydujemy, w inny sposób wpłynie to na wygląd tajemniczego lasu, po którym poruszamy się przez większość zabawy. Rozgrywka zapowiada się całkiem interesująco i sami niedługo będziemy mogli sprawdzić jak wypadnie w końcowym produkcie.