Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 12:44

autor: Hed

Aliens: Colonial Marines – kolejne szczegóły trybu multiplayer

Gearbox ujawnił kilka nowych informacji na temat trybu multiplayer z gry Aliens: Colonial Marines. Produkcja będzie zawierała czteroosobową kampanię oraz możliwość grania na podzielonym ekranie.

Aliens: Colonial Marines – kolejne szczegóły trybu multiplayer - ilustracja #1

Twórcy ze studia Gearbox odpowiedzieli na pytania fanów odnośnie rozgrywki multiplayer w grze Aliens: Colonial Marines. Deweloperzy nie chcieli co prawda ujawnić kolejnych trybów rozgrywki, ale zapewnili, że będą miały one konkretne cele (w odróżnieniu od pokazanego wcześniej Team Deathmatch). Potwierdzono także, że w kampanii kooperacyjnej spotka się maksymalnie czterech graczy, a sama gra będzie zawierała możliwość grania na podzielonym ekranie.

Z tekstu opublikowanego przez PlayStation Blog dowiedzieliśmy się, że projektanci map inspirują się lokacjami z filmów, ale zamierzają rozbudować uniwersum Obcego. W grze na pewno nie pojawi się Predator, czyli łowca z serii Aliens vs Predator. Oczywiście wcielimy się w innych kosmitów – przerażające Xenomorphy. Gra takimi bestiami, które będą potrafiły zabijać ludzi na wiele sposobów, zostanie ukazana z trzeciej perspektywy, co ułatwi orientację.

W Aliens: Colonial Marines nie zabraknie możliwości zmiany ustawień postaci (w zakresie wyglądu i umiejętności) – twórcy nie chcą mówić jeszcze o tym aspekcie. Podobno w walce skorzystamy z rodzajów broni, o których w filmach tylko wspominano. Gearbox zasugerował też, że sprzęt będziemy mogli dobrać przed walką i znaleźć na mapie. I to wszystko, czego dowiedzieliśmy się w tym tygodniu o grze, której premiera odbędzie się w październiku tego roku.

  1. Wywiad z twórcami Aliens: Colonial Marines