Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 maja 2012, 12:56

autor: Aver

Atari zanotowało kolejny rok strat finansowych. Koncern likwiduje studio Eden Games

Koncern Atari opublikował raport o wynikach za rok finansowy 2011-2012. W celu zwiększenia rentowności, szefostwo spółki postanowiło zamknąć studio Eden Games, twórców serii Test Drive Unlimited.

Zgodnie z wynikami finansowymi opublikowanymi przez koncern Atari, francusko-amerykańska spółka zanotowała w roku fiskalnym 2011-2012 straty rzędu 3,7 milionów euro. Mimo że są one niższe niż przed rokiem, kiedy to wyniosły 6,2 milionów euro, nienajlepsza sytuacja finansowa zmusiła szefostwo koncernu do przeprowadzenia drastycznych cięć.

Atari zanotowało kolejny rok strat finansowych. Koncern likwiduje studio Eden Games - ilustracja #1

Dla graczy najważniejsza informacja dotyczy studia Eden Games, twórców serii Test Drive Unlimited i V-Rally, a także gry Alone in the Dark z 2008 roku. W ubiegłym roku Atari poinformowało o zwolnieniu 51 z 80 pracowników firmy. Od tamtego czasu wyniki finansowe studia nie były uwzględniane w oficjalnych danych finansowych koncernu. Dziś wiemy, że Eden Games zostanie ostatecznie zamknięte.

Ponadto koncern Atari postanowił sprzedać 38,6% udziałów we francuskiej telewizji GameOne, zajmującej się grami komputerowymi.

Wśród przyczyn tych decyzji można wymienić nienajlepsze wyniki finansowe gier tworzonych przez francuskie studio, a także zmianę priorytetów Atari. Zgodnie z informacjami podanymi przez Jima Wilsona, prezesa koncernu, w najbliższych latach firma „będzie starać się jeszcze bardziej utwierdzić swoją pozycję na rynku gier na platformy przenośne i zapewnić dalszy rozwój sektorów związanych z grami online i licencjonowaniem posiadanych marek”. W świetle tych słów o zmianie priorytetów nie dziwi spadek przychodów koncernu z ponad 60 milionów euro przed rokiem do 39,6 milionów za rok finansowy 2011-2012.