Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 13:15

autor: Sarge

Redux: Dark Matters - na Kickstarterze pojawiła się zręcznościowa strzelanka m.in. na Dreamcasta

Konsola Sega Dreamcast zadebiutowała na rynku w 1998 roku i od wielu lat nie jest oficjalnie wspierana przez największych deweloperów, ale czasem zdarzy się wyjątek, gdy mniej znane studio stworzy coś na tę platformę sprzętową. Tak jest w przypadku KTX Software i strzelanki Redux: Dark Matters, która pojawiła się na Kickstarterze i ma ukazać się również na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

W serwisie Kickstarter wystartowała kolejna akcja – tym razem Rene Hellwig oraz studio KTX Software proszą o sfiansowanie futurystycznej strzelanki Redux: Dark Matters. Warto na nią zwrócić uwagę szczególnie z tego względu, że wybrane osoby mogą otrzymać ten tytuł nawet w wersji na Dreamcasta.

KTX Software darzy dużym szacunkiem starą konsolę firmy Sega i stara się na wszelkie sposoby utrzymać ją przy życiu. W 2009 roku deweloper stworzył na Dreamcasta strzelankę Dux, a Redux: Dark Matters jest jej kontynuacją. W przypadku powodzenia akcji, twórcy sprzedadzą limitowaną edycję Redux: Dark Matters w wersji na Dreamcasta pierwszym 1000 osobom, które wpłacą na Kickstarterze przynajmniej 65 dolarów. W zestawie otrzymają również usprawnioną edycję Dux oznaczoną numerkiem 1.5.

Twórcy potrzebują 25 tysięcy dolarów, aby przenieść Redux: Dark Matters na PlayStation Network, Xbox Live oraz Steama. Do tej pory zebrano niemal 12 tysięcy, a do zakończenia akcji pozostało jeszcze 28 dni, więc jest całkiem spora szansa na to, że uda się osiągnąć wyznaczony limit. Największy wkład w zbiórkę mają do tej pory osoby, które zapłaciły powyżej 65 dolarów – najwyraźniej mamy więc do czynienia z fanami Dreamcasta, którym szczególnie zależy na egzemplarzu gry na tę kilkunastoletnią konsolę.

Redux: Dark Matters to kosmiczna strzelanka typu shmup, w której przez cały czas poruszamy się w prawą stronę i eliminujemy nadciągających przeciwników. Twócy obiecują duży wybór broni, ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Andre Neumanna oraz dynamiczną, zręcznościową rozgrywkę na przestrzeni sześciu poziomów zakończonych walką z bossem.

Redux: Dark Matters w pierwszej kolejności ukaże się na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu operacyjnego iOS, co nastąpi w lipcu. W przypadku sukcesu kickstarterowej akcji, w tym roku zadebiutują również edycje na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 (brak dokładnej daty). Z kolei w grudniu wydana zostanie wersja na Dreamcasta w limitowanej edycji liczącej 1000 sztuk.

Redux: Dark Matters - na Kickstarterze pojawiła się zręcznościowa strzelanka m.in. na Dreamcasta  - ilustracja #2Dreamcast był ostatnią konsolą firmy Sega. Sprzęt zadebiutował na japońskim rynku 27 listopada 1998 roku i otrzymał sporo bardzo ciekawych gier. Niestety, nienajlepsza polityka japońskiego koncernu doprowadziła do tego, że w pewnym momencie zabrakło środków na dalsze finansowanie Dreamcasta i w marcu 2001 roku ogłoszono jego rychły koniec. Do końca 2002 roku ukazywały się jeszcze bardzo dobre produkcje na tę konsolę, aż w końcu przestano ją wspierać. W następnych latach pojawiały się wprawdzie pojedyncze tytuły przeznaczone dla największych fanów Dreamcasta, jednak dotyczyło to przede wszystkim japońskiego rynku.