Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 13:55

autor: Aver

Przygoda, miłość i walka – pogłoski o nowej grze studia Eidos Montreal

Serwis Siliconera poinformował, że studio Eidos Montreal pracuje nad nową grą, w której główny bohater za pomocą tarczy i miecza będzie się starał uratować swoją ukochaną. Oficjalne informacje na temat tytułu mają pojawić się niebawem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi serwisowi Siliconera przez jego zaufane źródło w firmie Eidos Montreal, twórcy Deus Ex: Human Revolution pracują nad nową grą, niezwiązaną z dotychczasowymi produkcjami studia.

Przygoda, miłość i walka – pogłoski o nowej grze studia Eidos Montreal - ilustracja #1

Gracze wcielą się w trzydziestoletniego poszukiwacza przygód, trapionego przez swoją przeszłość, który zakocha się w bliżej nieokreślonej „Novie” i będzie musiał uratować ją przed nieznanym zagrożeniem. W tym celu wyruszy na poszukiwania „Architekta” – jedynej osoby znającej sposób na ocalenie ukochanej. Podczas podróży spotka tajemniczą, dwudziestopięcioletnią najemniczkę, „mroczną piękność” i „femme fatale” zarazem, która będzie starała się go uwieść. Razem przemierzą opustoszałe ziemie pod „pełnym kolorów” nocnym niebem, starając się rozwiązać zagadkę „Architekta”.

Fabuła tytułu skoncentruje się na trzech postaciach – mężczyźnie, Novie oraz najemniczce. Twórcy prawdopodobnie położą duży nacisk na wątek miłosny pomiędzy nimi, a także na dopracowanie postaci poszukiwacza przygód, tak aby był on przekonywujący pod względem charakteru i swojej przeszłości. Podczas nieustannej wędrówki ma on zmagać się z wątpliwościami zaszczepionymi w jego sercu przez brata. Znajdzie przejściowe ukojenie w miłości do „Novy”, a następnie będzie musiał odkryć prawdę o „Architekcie”. Główny protagonista ma korzystać z tarczy i miecza, ale nie wiadomo, jaki gatunek będzie reprezentować produkcja – czy będzie to gra akcji, czy też bliżej jej do RPG? Czas pokaże.

Oficjalne informacje na temat tytułu mają pojawić się niebawem. Studio Eidos Montreal, po sukcesie zeszłorocznych przygód Adama Jensena, pracuje obecnie także nad grą Thief 4, której premiera spodziewana jest w 2013 roku.