Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 11:40

autor: Sarge

Pecetowa wersja gry Max Payne 3 bez wsparcia dla Games for Windows Live

Wszystko wskazuje na to, że Steam będzie jedynym serwisem cyfrowej dystrybucji, w którym zarejestrujemy swój egzemplarz pecetowej wersji gry Max Payne 3. Firma Rockstar Games ogłosiła bowiem, że nadchodząca produkcja nie będzie wspierać mniej popularnej usługi Games for Windows Live.

Firma Rockstar Games ogłosiła, że pecetowa wersja gry Max Payne 3 nie będzie korzystać z usługi Games for Windows Live. To dobra wiadomość dla jej przeciwników, którzy bardziej preferują serwis Steam.

Powyższa informacja pojawiła się w przedwczorajszym wpisie na Twitterze wydawcy. Oznacza to, że grę Max Payne 3 zarejestrujemy za pośrednictwem Steama, gdzie od dłuższego czasu jest dostępna w przedsprzedaży. Do tej pory brak wsparcia dla Games for Windows Live nie był pewny, choć można było spodziewać się go po tym, jak firma Rockstar Games zrezygnowała z niego także w przypadku komputerowej edycji L. A. Noire.

Pecetowa wersja gry Max Payne 3 bez wsparcia dla Games for Windows Live - ilustracja #1

Studio Rockstar Vancouver poważnie podchodzi do pecetowej wersji Max Payne 3. Doczeka się ona implementacji wielu usprawnień graficznych i obsługi bibliotek DirectX 11. Niestety, ulepszona oprawa graficzna została okupiona ogromnymi wymaniami rekomendowanymi do rozgrywki w najwyższych detalach. Na szczęście minimalna specyfikacja nie budzi już takich kontrowersji i tytuł będzie się dało uruchomić nawet na kilkuletnich pecetach.

Max Payne 3 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, zapoczątkowanego w 2001 roku przez studio Remedy Entertainment (Alan Wake). W Europie tytuł ukaże się 18 maja na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, podczas gdy posiadacze pecetów będą musieli poczekać do 1 czerwca.