Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 10:15

autor: Hed

Max Payne 3 na PC nie będzie tylko konwersją i skorzysta z DirectX 11

Twórcy gry Max Payne 3 zapewniają, że jej pecetowa wersja nie będzie tylko konwersją i wykorzysta możliwości współczesnych komputerów. Dowodem tego jest obsługa bibliotek DirectX 11.

Max Payne 3 na PC nie będzie tylko konwersją i skorzysta z DirectX 11 - ilustracja #1

Firma Rockstar pokazała nowe obrazki z Max Payne 3 i potwierdziła, że gra będzie obsługiwała DirectX 11 na PC. Dzięki temu posiadacze komputerów otrzymają lepsze efekty (tesselacja), wyższą liczbę klatek animacji, szczegółową grafikę, precyzyjne sterowanie na myszce i klawiaturze, większy wpływ na ustawienia oraz opcjonalny tryb wyświetlania 3D. Wydawca zapewnił, że nie mamy do czynienia tylko z konwersją, ale produkcją, która wykorzysta możliwości pecetów.

Wymienione dodatki naturalnie będą wymagały posiadania mocnego sprzętu. Firma odpowiedzialna za grę zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy gracze dysponują szybkimi maszynami, więc Max Payne 3 został stworzony tak, aby działać dobrze na szerokim spektrum komputerów. To dość ważna informacja, bo część użytkowników pecetów narzekała na kiepską optymalizację komputerowej wersji jednej z poprzednich gier Rockstara – Grand Theft Auto IV.

Max Payne 3 na PC nie będzie tylko konwersją i skorzysta z DirectX 11 - ilustracja #2

Na kilku nowych obrazkach oglądamy sceny z Nowego Jorku, kojarzące się z poprzednimi przygodami Maksa, podczas których najczęściej włóczyliśmy się po tej metropolii nocą. Główna część Max Payne 3 rozegra się w okolicach słonecznego miasta Sao Paulo, ale w trakcie gry wrócimy też do wydarzeń z przeszłości. W przebłyskach wspomnień Max przypomni sobie, w jakich okolicznościach podjął posadę ochroniarza pewnej bogatej rodziny z Brazylii.

W ostatnich dniach ujawniono jeszcze jedną ciekawostkę na temat gry, a konkretniej jej trybu multiplayer. Dan Houser, szef Rockstara, powiedział serwisowi IGN, że rozgrywka wieloosobowa z Max Payne 3 będzie powiązana z Grand Theft Auto V za pośrednictwem systemu drużyn. W pierwszej z gier gracze będą mogli utworzyć pięcioosobowe zespoły i w ten sposób zyskać bonusy za wspólną zabawę. Ekipy założone w trzecich części serii Max Payne, będą dostępne w GTA V.

Rockstar podejmuje się przypomnienia serii stworzonej przez studio Remedy i wychodzi mu to nieźle, o czym mieliśmy okazję przekonać się parę tygodni temu. Max Payne 3 zostanie wydany 18 maja na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz 1 czerwca na pecetach.

Max Payne 3 na PC nie będzie tylko konwersją i skorzysta z DirectX 11 - ilustracja #3
Max Payne 3 na PC nie będzie tylko konwersją i skorzysta z DirectX 11 - ilustracja #4