Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 09:10

autor: Aver

Dziś polska premiera gry Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów

Dzisiaj debiutuje Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów. Dystrybutorem tego samodzielnego dodatku do gry Total War: SHOGUN 2 w Polsce jest firma CD Projekt, która zadbała o polską wersję językową (napisy). Jego cena waha się w okolicach 70 zł.

Pierwsze rozszerzenie do obsypanej znakomitymi recenzjami gry Total War: SHOGUN 2 ma dziś oficjalną premierę w naszym kraju, choć w niektórych sklepach można je było nabyć już od paru dni. Dystrybutorem Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów jest firma CD Projekt. Dodatek jest dostępny w polskiej wersji językowej (napisy) i nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry, a jego cena (między innymi w naszym sklepie) to około 70 zł. Możliwe jest także zakupienie obu tytułów w zestawie za 99 zł.

Dziś polska premiera gry Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów - ilustracja #1

Zmierzch Samurajów rozgrywa się w latach poprzedzających okres restauracji Meiji, czyli otwarcia Japonii na świat i nowoczesność. Decyzja cesarza o definitywnym zamknięciu feudalnego rozdziału w historii Kraju Kwitnącej Wiśni i rozwiązaniu instytucji szogunatu prowadzi do wojny domowej, podczas której naprzeciw siebie stają wierni tradycjom samurajowie i związani z zachodnimi mocarstwami zwolennicy reform.

Rozszerzenie wprowadza wiele ulepszeń w stosunku do podstawowej wersji gry. Podczas rozgrywki pojawia się 6 nowych klanów, popierających jedną ze strony konfliktu; 39 nowych jednostek, w tym amerykańska piechota morska i ciężki karabin maszynowy Gatlinga; 10 nowych okrętów, w tym z ciężko opancerzonej klasy Warrior; w końcu, 3 nowe rodzaje agentów, jak na przykład reprezentant zachodnich mocarstw. Mapa Japonii wzbogaciła się o wyspę Ezo (dziś Hokkaido) oraz sieć linii kolejowych. Wprowadzono możliwość oblężenia portów oraz zaktualizowano tryb rozgrywki wieloosobowej tak, aby odzwierciedlał realia XIX-wiecznej wojny domowej.

Total War: SHOGUN 2 - Zmierz Samurajów zbiera znakomite recenzje w kraju i zagranicą. Nasza redakcja przyznała mu ocenę 8.5/10. Średnia ocen w serwisie Metacritic to 88/100, w porównaniu z 90/100, jakie otrzymała podstawowa wersja gry.

Dziś polska premiera gry Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów - ilustracja #2Za strategie spod znaku Total War odpowiada angielskie studio The Creative Assembly, będące częścią koncernu SEGA. Cykl zadebiutował w roku 2000 wraz z grą Shogun: Total War. W ciągu 12 lat obecności na rynku doczekała się 15 tytułów (wliczając w to rozszerzenia), za każdym razem zbierając pozytywne oceny fanów i krytyków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.