Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3NDSPCX360Wii
Okładka Brave: The Video Game (PS3)
OkładkaBrave: The Video Game (PS3)

Merida Waleczna

Brave: The Video Game

Merida Waleczna to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez firmę Disney Interactive Studios. Jej fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Pixar – Brave, znanego w Polsce pod tytułem Merida Waleczna.

Akcji | Kinect | filmy animowane | mitologia | PlayStation Move | PS Plus Premium

Merida Waleczna Premiera

19cze2012

PC X360 PS3 NDS Wii

Merida Waleczna to produkcja firmy Disney Interactive Studios adresowana do fanów filmu Brave, który w Polsce znany jest pod tytułem Merida Waleczna. Gracze mają okazję ponownie prześledzić wydarzenia znane z kinowego pierwowzoru, wzbogacone jednak o nowe wątki i postaci.

Fabuła gry Merida Waleczna przedstawia perypetie tytułowej córki króla Fergusa i królowej Elinor. Młoda łuczniczka pragnie sama decydować o swoim życiu i przeciwstawia się odwiecznej tradycji swego ludu. Kiedy za sprawą starej wiedźmy jej nieopatrzne wypowiedziane życzenie spełnia się, całe królestwo Szkocji pogrąża się w chaosie. Bohaterka wraz ze swymi niesfornymi braćmi musi odwrócić klątwę i odkryć prawdziwe znaczenie waleczności.

W trakcie rozgrywki gracze kierują poczynaniami Meridy oraz innych bohaterów znanych z filmu w zmaganiach z siłami czarnej magii oraz potworami ze szkockich legend. Zabawa łączy elementy gry akcji, przygodówki i platformówki, a także proste zagadki logiczne.

Twórcy przygotowali kilka wariantów rozgrywki, począwszy od trybu solowego, poprzez kooperacyjny, a na specjalnym „Bear mode” (niedźwiedzi tryb) skończywszy.

Ostatnia modyfikacja 7 sierpnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Merida Waleczna cena w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Merida Waleczna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Merida Waleczna Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
X360
PS3
Wii
PC
NDS