Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2018, 18:33

Games with Gold w marcu – SUPERHOT i Trials of the Blood Dragon

Abonenci Xbox Live Gold mogą zacierać ręce, gdyż marcowa oferta Games with Gold prezentuje się smakowicie. Wśród udostępnionych tytułów znajdzie się SUPERHOT, czyli jedna z najbardziej pomysłowych gier akcji ostatnich lat, stworzona w Polsce.

Jeśli jeszcze nie graliście w SUPERHOT, a jesteście abonentami Xbox Live Gold, datę 16 marca zaznaczcie sobie w kalendarzu. - Games with Gold w marcu – SUPERHOT i Trials of the Blood Dragon - wiadomość - 2018-02-21
Jeśli jeszcze nie graliście w SUPERHOT, a jesteście abonentami Xbox Live Gold, datę 16 marca zaznaczcie sobie w kalendarzu.

„W marcu jak w garncu”, toteż jeszcze nie ma co się nastawiać na szybki odwrót zimy i błyskawiczne nadejście wiosny. Na to, że wieczory wciąż jeszcze będą dłużyć się niemiłosiernie, z pewnością nie będą jednak narzekać abonenci Xbox Live Gold, dla których Microsoft przygotował kolejną ofertę Games with Gold. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona interesująco – podczas gdy posiadacze Xboksów 360 zagrają dzięki niej w Quantum Conundrum i Meridę waleczną, gracze zaopatrzeni w Xboksa One otrzymają dodatkowo SUPERHOT-a i Trials of the Blood Dragon.

Games with Gold to nie tylko szansa na uzupełnienie kolekcji gier tudzież nadrobienie zaległości – to również okazja do zdobycia całkiem sporej liczby Gamerscore. - Games with Gold w marcu – SUPERHOT i Trials of the Blood Dragon - wiadomość - 2018-02-21
Games with Gold to nie tylko szansa na uzupełnienie kolekcji gier tudzież nadrobienie zaległości – to również okazja do zdobycia całkiem sporej liczby Gamerscore.

Posiadacze abonamentów Xbox Live Gold pobiorą wyżej wymienione tytuły w następujących terminach:

Gra:

Dostępność:

Trials of the Blood Dragon

1-31 marca

SUPERHOT

16 marca - 15 kwietnia

Merida waleczna

1-15 marca

Quantum Conundrum

16-31 marca

Gry na Xboksa One

Trials of the Blood Dragon

Akcję spin-offu popularnego cyklu Trials osadzono w uniwersum wykreowanym na potrzeby Far Cry 3: Blood Dragon. W roli głównych bohaterów obsadzono rodzeństwo Coltów (potomków Rexa „Powera” Colta), którzy muszą stanąć do walki w obronie świata. Protagoniści dosiadają motocykli, BMX-ów i pędzących wagoników, a od czasu do czasu robią użytek również z własnych nóg czy wreszcie gadżetów pokroju linki z hakiem i broni palnej. Całość okraszono neonową, kiczowatą stylistką rodem z filmów science-fiction z lat osiemdziesiątych XX wieku. Dopełnieniem tego wszystkiego jest soundtrack skomponowany przez australijski zespół PowerGlove.

SUPERHOT

Jeśli pytasz, czym jest SUPERHOT, ostatnie lata musiałeś przespać w jaskini. Mowa o jednej z najbardziej pomysłowych gier akcji, jakie w ostatnich latach ujrzały światło dzienne. W wielkim skrócie – wydarzenia prezentowane na ekranie obserwujemy z oczu bohatera, a czas płynie tu wyłącznie wtedy, kiedy się poruszamy. Tyle musisz wiedzieć, by rozpocząć zabawę; reszta, czyli atakowanie przeciwników niczym Neo z Matriksa (lub jak kto woli – filmowy John Wick), przyjdzie z czasem. Warto zwrócić uwagę na oryginalną, wybitnie minimalistyczną (aczkolwiek doskonale spełniającą swoje zadanie) oprawę graficzną. PS Mowa o grze autorstwa polskiego zespołu SUPERHOT team.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Merida waleczna

Zdecydowanie najmniej spektakularna produkcja, która trafiła do marcowej oferty Games with Gold. Dzieło Disney Interactive Studios jest przygodową grą akcji, opartą na filmie o tym samym tytule. Główna bohaterka – Merida – wyrusza w niebezpieczną podróż, a jej celem jest odwrócenie klątwy ciążącej nad królestwem Szkocji. W trakcie zabawy skaczemy po platformach, rozwiązujemy proste łamigłówki i stawiamy czoła napotkanym adwersarzom. Niewątpliwie zaletą tej pozycji jest możliwość zabawy w towarzystwie drugiego gracza, w ramach trybu współpracy.

Quantum Conundrum

Kiedy w szeregi studia Airtight Games dołączyła Kim Swift, czyli główna projektantka słynnego Portala, było jasne, że owoc tej współpracy będzie nader interesujący. Quantum Conundrum, bo takie miano nosi owe dzieło, to gra logiczna (a jakże), w której wcielamy się w chłopca próbującego uratować swojego wujka – ekscentrycznego Profesora Fitza Quadwrangle’a – który w wyniku nieudanego eksperymentu zostaje przeniesiony do równoległej rzeczywistości. W trakcie zabawy rozwiązujemy więc zagadki, korzystając z IDS-a, czyli urządzenia pozwalającego na manipulację wymiarami. Dzięki niemu możemy wpływać na ciężar i stopień twardości przedmiotów, sprawować kontrolę nad czasem oraz odwracać grawitację. Dopełnieniem tego wszystkiego są sekwencje platformowe, w których dajemy odpocząć szarym komórkom, w zamian mogąc się pochwalić refleksem.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej