Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Trials of the Blood Dragon (PC)
OkładkaTrials of the Blood Dragon (PC)

Trials of the Blood Dragon

Poboczna odsłona serii Trials, zręcznościowych gier o motocyklach. Trials of the Blood Dragon osadzone zostało w cyberpunkowym uniwersum znanym z samodzielnego dodatku Far Cry 3: Blood Dragon.

Zręcznościowe | science fiction | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trials of the Blood Dragon Premiera

13cze2016

PC XONE PS4

producent: RedLynx Ltd wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Trials of the Blood Dragon

Trine 2

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

Pumped BMX +

Trials of the Blood Dragon to dostępna na platformę PC, XONE i PS4 gra zręcznościowa, stanowiąca niezwykłe połączenie mechaniki popularnej serii Trials ze zwariowanym uniwersum science fiction, wykreowanym na potrzeby wydanej w 2013 roku gry Far Cry 3: Blood Dragon, czyli samodzielnego dodatku do popularnej sandboksowej strzelaniny TPP koncernu Ubisoft. Opisywana produkcja jest efektem współpracy twórców cyklu Trials z fińskiego studia RedLynx oraz zlokalizowanego za naszą wschodnią granicą oddziału francuskiego giganta, czyli ekipy Ubisoft Kiev, specjalizującej się w pecetowych konwersjach największych marek Ubisoftu.

Fabuła

Akcja gry Trials of the Blood Dragon osadzona została w alternatywnej wersji czasów współczesnych, a konkretnie w 2019 roku. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad parą bliźniaków: Slayterem i Roxanne Colt, będących potomkami legendarnego Rexa „Power” Colta, czyli głównego bohatera gry Far Cry 3: Blood Dragon. 12 lat po II wojnie wietnamskiej, w świecie, w którym po niebie krążą tajemnicze krwawe smoki i nic nie jest już takie jak kiedyś, twardzi jak ich ojciec i mądrzy jak ich matka bohaterowie wyruszają na IV wojnę, aby uratować swą wolność oraz cały współczesny świat.

Mechanika

Mechanika Trials of the Blood Dragons stanowi unikalne połączenie czysto zręcznościowych i opartych na fizyce platformowych wyścigów z serii Trials z mocno przerysowanym i kiczowatym światem filmów akcji z lat 80., znanym z Far Cry 3: Blood Dragon. Ogólne założenia pozostały jednak wierne poprzednim odsłonom cyklu studia RedLynx, a rozgrywka skupia się na pokonywaniu kolejnych, najeżonych przeszkodami etapów, w których musimy dotrzeć do celu nie tylko w jednym kawałku, ale i w możliwie jak najkrótszym czasie.

Formuła zabawy została jednak w sposób znaczący rozbudowana, a oprócz klasycznego motocykla, w grze otrzymujemy też do dyspozycji inne „środki lokomocji”, takie jak rower BMX, pędzący wagonik czy… własne nogi. Zabawa nie ogranicza się zaś wyłącznie do jeżdżenia, gdyż w niektórych sekcjach gry musimy także zrobić użytek z takich gadżetów, jak lina zakończona hakiem oraz broń palna. W trakcie pełnoprawnej kampanii fabularnej rodzeństwo Coltów przemierza szereg mocno zakręconych lokacji, biorąc udział m.in. w wojnie wietnamskiej, ulicznych rozróbach w Miami, walce z telewizyjnymi bohaterami w Tokio, a nawet wyruszając w kosmos.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej, wydane na platformie PC, XONE i PS4 Trials of the Blood Dragon dość wyraźnie odbiega od stylu znanego z wcześniejszych odsłon serii Trials, a kolejne lokacje gry utrzymane są w niezwykle barwnej, kiczowatej stylistyce, pasującej do zwariowanego klimatu produkcji. Całość doprawiona jest ścieżką dźwiękową autorstwa australijskiej grupy muzycznej PowerGlove, czyli twórców oryginalnego soundtracku do gry Far Cry 3: Blood Dragon.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Trials of the Blood Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Trials of the Blood Dragon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 550 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2400s 2.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
PC
XONE
PS4