Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Far Cry 3: Blood Dragon (PC)

Far Cry 3: Blood Dragon

Samodzielny dodatek do wydanej w 2012 roku pierwszoosobowej strzelaniny Far Cry 3. Produkcja studia Ubisoft Montreal stanowi pastisz filmów science-fiction z lat 80. XX wieku. Fabuła Far Cry 3: Blood Dragon przenosi graczy do 2007 roku.

To jest dodatek do gry Far Cry 3.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | humorystyczne | strzelanki

Okładka Far Cry 3: Blood Dragon (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

1maj2013

X360 PS3 PC

Far Cry 3: Blood Dragon jest pierwszym samodzielnym dodatkiem do bestselerowego FPS-a autorstwa zespołu deweloperskiego Ubisoft Montreal. Twórcy pokusili się o nietypowe rozwiązanie, przenosząc akcję w całkowicie inne realia.

Źródłem inspiracji dla fabuły gry stały się filmy i powieści science-fiction z lat 80. XX wieku. Wydarzenia rozgrywają się w roku 2007. Po wybuchu wojny nuklearnej świat pogrążony jest w chaosie. Amerykański wywiad donosi jednak, że na jednej z tropikalnych wysepek prowadzone są badania nad potężną bronią biologiczną, która może stać się kartą przetargową w ustalaniu nowego ładu. Cyber komandos – sierżant Rex „Power” Colt wysłany zostaje na miejsce, by zebrać informacje o nowej technologii.

W przeciwieństwie do Far Cry 3, gdzie większość wydarzeń toczyła się w tropikalnych plenerach, w Blood Dragon gracze przemierzają szereg lokacji umiejscowionych w silnie strzeżonym, wojskowym kompleksie badawczym. Jak przystało na realia science-fiction, bohater wyposażony został w spory arsenał futurystycznych broni i cybernetycznych gadżetów, z pomocą których sieje spustoszenie w szeregach przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 1154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 401 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Far Cry 3: Blood Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry 3: Blood Dragon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i3-530 2.93 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łącze internetowe + dodatkowo: konto Uplay
Recenzja gry Blood Dragon - samodzielnego DLC do Far Cry 3
Recenzja gry Blood Dragon - samodzielnego DLC do Far Cry 3

Recenzja 2 maja 2013, 12:30

Twórcy najwyraźniej zdawali sobie sprawę z monotonii nadprogramowych zadań oraz nudy nieustannego operowania tym samym arsenałem, stąd próba wprowadzenia mechaniki skradankowej. W początkowym etapie rozgrywki tytułowe gady są śmiertelnie niebezpieczne, toteż konieczne jest omijanie ich oraz odwracanie ich uwagi poprzez miotanie serc wyrwanych przeciwnikom (he, he), które blood dragony uważają za niebiański delikates. Niby otwiera to też wachlarz dodatkowych taktyk – np. sprowadzenie na posterunek wroga stada wygłodniałych dinozaurów, jednak już po góra dwóch godzinach smoki bardziej opłaca się ubijać własnoręcznie. Suta gratyfikacja w postaci 5000 punktów doświadczenia działa tu podobnie jak maniakalne dodrukowywanie pieniędzy w dwudziestoleciu międzywojennym – wraz z inflacją wartość nagrody za normalne czynności drastycznie spada, a postać pęka w szwach od pedeków. 30 poziom osiągniecie na długo przed ujrzeniem napisów końcowych. Kto wie, może to kolejny żart, tym razem z wszechobecnych ostatnio elementów RPG?

X360
PS3
PC