Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVANDXONEPCPS4
Okładka OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PSV)
OkładkaOlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PSV)

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki w stylu retro, którą w 2014 roku zadebiutowało na "poważnych" platformach niezależne brytyjskie studio Roll7.

Zręcznościowe | deskorolka | 2D | indie

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood Premiera

3mar2015

PS4 PSV

11sie2015

PC

16lut2016

AND

24maj2016

XONE

producent: Roll7 wydawca: Roll7 Strona oficjalna

Gry podobne do OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

Dead Nation

Olliolli

Z-Run

OlliOlli 2: Welcome to OlliWood to wydany na platformie PS4, PSV itd. sequel dwuwymiarowej zręcznościówki w stylu retro zatytułowanej OlliOlli, którą w 2014 roku opracowało niezależne, brytyjskie studio Roll7. Jak wynika z podtytułu gry, tym razem znany z pierwszej części sympatyczny skater trafia do zupełnie nowych miejsc, związanych z branżą filmową.

Mechanika

W porównaniu do pierwszej odsłony cyklu, w OlliOlli 2 mechanika rozgrywki nie uległa większym zmianom. Celem zabawy jest pokonywanie na deskorolce kolejnych lokacji z wykorzystaniem karkołomnych trików i ewolucji. Skater porusza się nieustannie w prawą stronę ekranu – bez możliwości zawrócenia lub zatrzymania się. Na naszej drodze stają zaś rozmaite przeszkody, takie jak rampy, skocznie, wzgórza itp. Celem gry jest uzyskanie jak najwyższej liczby punktów, którymi nagradzani jesteśmy za wykonywanie efektownych deskorolkowych trików. Całą akcję obserwujemy z boku – niczym w klasycznych grach zręcznościowych.

Na potrzeby kontynuacji opracowano 5 zupełnie nowych światów, stworzonych na podstawie charakterystycznych filmowych lokacji. Dało to w sumie 50 kolejnych etapów, naszpikowanych przeszkodami i alternatywnymi ścieżkami oraz 250 zróżnicowanych wyzwań, których stopień trudności rośnie wraz z postępami rozgrywki. Wydatnie rozszerzono listę dostępnych sztuczek i usprawniono system combo, pozwalający łączyć triki w spektakularne kombinacje.

Tryby gry

Do znanych z pierwszej odsłony waiantów rozgrywki, takich jak Daily Grind, Spots Mode czy RAD Mode dołączył zupełnie nowy tryb Combo Rush. Przeznaczony do zabawy w lokalnym multiplayerze dla maksymalnie 4 graczy polega na zdobyciu w wyznaczonym czasie możliwie jak największej ilości punktów. Opisywana produkcja doczekała się też lekko rozszerzonego wydania o nazwie OlliOlli 2: XL Edition, w którym wprowadzono zupełnie nowy tryb Free-Skate z rozbudowanymi, lecz uproszczonymi poziomami, umożliwiającymi opanowanie podstaw zabawy i szlifowanie najtrudniejszych trików.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna gry OlliOlli 2: Welcome to Olliwood na platformie PS4, PSV itd. utrzymana jest nadal w charakterystycznej, 16-bitowej stylistyce retro. Wzbogacona o nowe elementy otoczenia grafika gry stała się jednak nieco bardziej kolorowa i wygładzona, a animacje postaci prezentują się lepiej niż w pierwowzorze. Swoistą ciekawostkę stanowi wykorzystana w OlliOlli 2 funkcja Share Play, pozwalająca zaprosić do zabawy dowolnego gracza, nie posiadającego własnej kopii gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI OlliOlli 2: Welcome to Olliwood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

OlliOlli 2: Welcome to Olliwood Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9500 GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7
Android

Android

 • Wymagania sprzętowe:
 • Nvidia Shield Tablet / Gaming Controller
PS4
PSV
PC
AND
XONE