Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSVWiiU3DSANDPCPS4XONE
Okładka Olliolli (PS3)
OkładkaOlliolli (PS3)

Olliolli

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w profesjonalnego skatera. Gracze mogą wykonywać szereg skomplikowanych i ryzykownych trików. Tytuł posiada tryb kariery oraz jazdy dowolnej i pozwala na porównywanie wyników punktowych z osobami z całego świata.

Zręcznościowe | deskorolka | 2D | indie

Olliolli Premiera

21sty2014

PSV

22lip2014

PC

27sie2014

PS3 PS4

11lut2015

AND

5mar2015

WiiU 3DS

6mar2015

XONE

producent: Roll7 wydawca: Roll7 Strona oficjalna

Gry podobne do Olliolli

Jetpack Joyride

Canabalt

Jetpack Joyride

Olliolli jest dość prostą zręcznościówką z elementami platformowymi, dzięki której możemy wcielić się w skatera wykonującego niebezpieczne triki. Twórcy tytułu to zespół deweloperski z niezależnego brytyjskiego studia Roll7, które na swoim koncie ma już kilka gier na platformy mobilne, ale Olliolli jest jego debiutem na konsolach i PC.

Gra korzysta z dwuwymiarowego silnika graficznego, a jej poziomy zostały zrealizowane w podobny sposób, co w tradycyjnych platformówkach. Gracze wcielają się w deskorolkowca. W trakcie rozgrywki zawsze poruszamy się w kierunku prawej strony ekranu i nie możemy zawracać, ani się zatrzymać. Wykonujemy przy tym różne sztuczki (w sumie jest ich około setki), za które jesteśmy nagradzani punktami. Na naszej drodze znajdzie się ponad 100 rożnych przeszkód, takich jak barierki, płoty, skrzynie, ławki itd. Użyjemy ich przy planowaniu oraz przedłużaniu trików.

Tytuł zawiera pięć zróżnicowanych graficznie światów, a każdy z nich podzielony jest na wiele odrębnych poziomów. Wszystkie one dostępne są w dwóch podstawowych trybach zabawy. W kampanii pokonujemy pod rząd wszystkie przygotowane przez twórców trasy, starając się osiągnąć jak najlepszy wynik, natomiast podczas jazdy dowolnej sami ustalamy zasady zabawy, a plansze mogą być generowane losowo. Deweloperzy przygotowali sieciowe tablice wyników, dzięki czemu możemy rywalizować z osobami z całego świata.

Oprawa tytułu jest nieskomplikowana i korzysta ze 16-bitowej retro-stylistyki. Ścieżkę muzyczną przygotowały niezależne zespoły i wykonawcy, tacy jak Mizz Beats, Left Lane Cruiser czy Bo Ningnen.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Olliolli

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Olliolli Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce GT 650M lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Nvidia Shield Portable
PSV
PC
PS3
PS4
XONE
WiiU
3DS
AND