Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4XONEWiiU3DSANDPSVPC
Okładka Olliolli (PS3)

Olliolli

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w profesjonalnego skatera. Gracze mogą wykonywać szereg skomplikowanych i ryzykownych trików. Tytuł posiada tryb kariery oraz jazdy dowolnej i pozwala na porównywanie wyników punktowych z osobami z całego świata.

Zręcznościowe | deskorolka | 2D | indie

Okładka Olliolli (PS3)

producent: Roll7

wydawca: Roll7

Strona oficjalna

data premiery gry:

21sty2014

PSV

22lip2014

PC

27sie2014

PS3 PS4

11lut2015

AND

5mar2015

WiiU 3DS

6mar2015

XONE

Olliolli jest dość prostą zręcznościówką z elementami platformowymi, dzięki której możemy wcielić się w skatera wykonującego niebezpieczne triki. Twórcy tytułu to zespół deweloperski z niezależnego brytyjskiego studia Roll7, które na swoim koncie ma już kilka gier na platformy mobilne, ale Olliolli jest jego debiutem na konsolach i PC.

Gra korzysta z dwuwymiarowego silnika graficznego, a jej poziomy zostały zrealizowane w podobny sposób, co w tradycyjnych platformówkach. Gracze wcielają się w deskorolkowca. W trakcie rozgrywki zawsze poruszamy się w kierunku prawej strony ekranu i nie możemy zawracać, ani się zatrzymać. Wykonujemy przy tym różne sztuczki (w sumie jest ich około setki), za które jesteśmy nagradzani punktami. Na naszej drodze znajdzie się ponad 100 rożnych przeszkód, takich jak barierki, płoty, skrzynie, ławki itd. Użyjemy ich przy planowaniu oraz przedłużaniu trików.

Tytuł zawiera pięć zróżnicowanych graficznie światów, a każdy z nich podzielony jest na wiele odrębnych poziomów. Wszystkie one dostępne są w dwóch podstawowych trybach zabawy. W kampanii pokonujemy pod rząd wszystkie przygotowane przez twórców trasy, starając się osiągnąć jak najlepszy wynik, natomiast podczas jazdy dowolnej sami ustalamy zasady zabawy, a plansze mogą być generowane losowo. Deweloperzy przygotowali sieciowe tablice wyników, dzięki czemu możemy rywalizować z osobami z całego świata.

Oprawa tytułu jest nieskomplikowana i korzysta ze 16-bitowej retro-stylistyki. Ścieżkę muzyczną przygotowały niezależne zespoły i wykonawcy, tacy jak Mizz Beats, Left Lane Cruiser czy Bo Ningnen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Olliolli

Klasyfikacja PEGI Olliolli

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Olliolli

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce GT 650M lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Nvidia Shield Portable
Humble Indie Bundle 13 z grami niezależnymi (m.in. OlliOlli, Amnesia: A Machine for Pigs, Shadowrun Returns)
Humble Indie Bundle 13 z grami niezależnymi (m.in. OlliOlli, Amnesia: A Machine for Pigs, Shadowrun Returns)

wiadomość29 października 2014

Wystartowała trzynasta edycja promocji Humble Indie Bundle, w której za niewielkie pieniądze można nabyć takie gry jak OlliOlli, Insanely Twisted Shadow Planet, Amnesia: A Machine for Pigs, Shadowrun Returns.

Wieści ze świata (Mario Kart 8, Anomaly 2, Wargame: Red Dragon) 27/8/14
Wieści ze świata (Mario Kart 8, Anomaly 2, Wargame: Red Dragon) 27/8/14

wiadomość27 sierpnia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowych DLC do Mario Kart 8, dacie premiery Anomaly 2 na PlayStation 4 oraz darmowym dodatku do Wargame: Red Dragon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (The Last of Us, OlliOlli, Loadout) 3/3/14
Wieści ze świata (The Last of Us, OlliOlli, Loadout) 3/3/14

wiadomość3 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi pecetowej wersji OlliOlli, nowym poziomie trudności w nadchodzącym dodatku DLC do The Last of Us, a także o popularności darmowej gry Loadout. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PSV
PC
PS3
PS4
XONE
WiiU
3DS
AND