Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWWWANDPSPPS3PSViOS
Okładka Canabalt (WWW)
OkładkaCanabalt (WWW)

Canabalt

Canabalt HD

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | PSP minis | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Canabalt Premiera

31sie2009

WWW

2paź2009

iOS

14mar2012

PS3 PSV PSP

15mar2012

AND

Gry podobne do Canabalt

Jetpack Joyride

Vector

Into the Dead

Canabalt to nieskomplikowana dwuwymiarowa zręcznościówka, w której uciekamy przed bliżej nieokreślonym niebezpieczeństwem. Tytuł został opracowany przez młodego Amerykanina Adama Saltsmana i zadebiutował w sierpniu 2009 roku jako prosta flashowa aplikacja, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.

Gracze wcielają się w anonimowego bohatera, który z dużą prędkością biegnie przed siebie, przeskakując pomiędzy dachami nowoczesnej metropolii. Naszym celem jest przemierzenie jak najdłuższego dystansu. Nie kontrolujemy bezpośrednio ruchów protagonisty, który porusza się bez odrobiny wytchnienia, ale za pomocą jednego przycisku możemy wykonywać skoki. Pozwalają nam one pokonać niebezpieczne odległości między poszczególnymi budynkami czy ominąć leżące na naszej drodze przedmioty. Gra teoretycznie nigdy się nie kończy, trasy biegu są za każdym razem generowane z losowych elementów, tak więc w zależności od naszych umiejętności jedna partia rozgrywki może trwać zarówno kilkanaście sekund, jak i kilka minut.

Oszczędna oprawa graficzna tytułu, korzystająca z 8-bitowej retro stylistyki była jednym z punktów, które przyciągnęły uwagę krytyków oraz graczy, podobnie jak elektroniczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Canabalt: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSP
WWW
PS3
PSV
iOS
AND