Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

PSP minis

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce PSP minis.

PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable20 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

PSP minis
Flying Hamster
Flying Hamster

Zręcznościowe 8 września 2010

Zręcznościowa gra platformow, w której sterujemy sympatycznym chomiczkiem, wyprodukowana przez studio Game Atelier. Jako chomiczek Newton wyruszamy za złowrogim Gigantycznym Orłem, który porwał naszą ukochaną. Czekają na nas liczni, zabawni wrogowie, których będziemy musieli zestrzelić. Przyjemna grafika, komiczne dźwięki oraz wszechobecny humor, sprawiają że warto zagrać w ten tytuł.

PSPPSV

Who's That Flying?!
Who's That Flying?!

Akcji 16 listopada 2010

Who's That Flying?! to utrzymana w komiksowej stylistyce, zręcznościowa strzelanina typu „shump”. Gracz wciela się w rolę obdarzonego super mocami Strażnika Ziemi, a jego zadaniem jest odeprzeć ataki Bestii Zagłady (Doom Beasts) i oczyścić swoje imię z zarzutów niekompetencji. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Mediatonic.

PCPS3PSP

Velocity
Velocity

Zręcznościowe 9 lutego 2012

Dwuwymiarowa scrollowana strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym wyposażonym w możliwość teleportowania się w dowolne miejsce. Głównym zadaniem graczy jest uratowanie osób, których frachtowce zostały uszkodzone na skutek potężnego wybuchu gwiazdy.

PS3PSP

Age of Zombies
Age of Zombies

Akcji 25 lutego 2010

Dwuwymiarowa strzelanka z akcją przedstawioną w rzucie izometrycznym. Gracze wcielają się w podróżnika w czasie i korzystając z szerokiego arsenału broni eliminują hordy zombie, które pojawią się w różnych epokach historycznych za sprawą złego profesora Brainsa.

PSPPSV

Alien Zombie Death
Alien Zombie Death

Zręcznościowe 18 lutego 2010

Niezbyt skomplikowana strzelanina, w której prowadzimy bitwy z obcymi dwuwymiarowym środowisku. Do ukończenia mamy w sumie 14 poziomów.

PSP

Floating Cloud God Saves the Pilgrims
Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Zręcznościowe 18 kwietnia 2012

Dwuwymiarowa gra z gatunku shoot 'em up, w której kontrolujemy unoszące się na chmurze bóstwo, którego zadaniem jest ochrona podróżujących pielgrzymów przed atakującymi ich demonami.

PSPPSV

Canabalt
Canabalt

Zręcznościowe 31 sierpnia 2009

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

PS3ANDiOSPSPWWWPSV

Zombie Tycoon
Zombie Tycoon

Strategiczne 29 października 2009

Zombie Tycoon to tryskająca humorem strategia ekonomiczna z elementami gry akcji, pozwalająca graczom wcielić się w rolę władcy nieumarłych i rozprzestrzenić epidemię zombie na całą Ziemię. Gra wyprodukowana i wydana została przez kanadyjską firmę Frima Studios w ramach programu PSPMinis.

PSP

Pinball Fantasies
Pinball Fantasies

Zręcznościowe 29 września 1994

Jeden z najsłynniejszych komputerowych flipperów, stworzony przez bardzo znaną niegdyś firmę 21st Century Entertainment. Cztery stoły, fenomenalna oprawa graficzna i dźwiękowa, a także niezliczona ilość bonusów, czekają na entuzjastów tego typu rozrywki.

PCPSP

BreakQuest: Extra Evolution
BreakQuest: Extra Evolution

Zręcznościowe 16 października 2012

BreakQuest: Extra Evolution to dwuwymiarową gra zręcznościowo-logiczna, która wzorowana jest na legendarnym Arkanoidzie. Tytuł jest rozszerzoną i zmodernizowaną wersją BreakQuesta, posiadającego nowe elementy rozgrywki i oprawę graficzną.

PSPPSV

Coconut Dodge
Coconut Dodge

Zręcznościowe 19 maja 2010

Prosta i dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której gracze sterują małym czerwonym krabem, starając się złapać spadające z nieba diamenty, rubiny i złoto, równocześnie unikając niebezpiecznych kokosów.

PSPPSV

The 2D Adventures of Rotating Octopus
The 2D Adventures of Rotating Octopus

Zręcznościowe 2 czerwca 2011

Wymagająca gra zręcznościowo-logiczna, w której sterujemy kolorową ośmiornicą, starającą się uratować małych pobratymców przed różnymi niebezpieczeństwami. Główny bohater potrafi przywierać do wszystkich możliwych powierzchni i to właśnie ta umiejętność jest jego podstawowym środkiem do osiągnięcia celu.

PSPPSV

Wizorb
Wizorb

Zręcznościowe 28 września 2011

Wizorb to gra niezależnego studia Tribute Games, łącząca w sobie cechy zręcznościówki i gry RPG. Wcielamy się w Cyrusa, którego zadaniem jest uratowanie królestwa Gorudo przed siłami zła. Za Wizorb odpowiedzialny jest Jonathan Lavigne, twórca takich tytułów jak Ninja Seneki i Scott Pilgrim vs. the World: The Game.

PCX360PSP

Hungry Giraffe
Hungry Giraffe

Zręcznościowe 1 lutego 2012

Prosta gra zręcznościowa, w której wcielamy się w głodną żyrafę, wyciągającą swoją długą szyję ponad czubki drzew. Zadanie gracza polega na manewrowaniu głową zwierzęcia, tak by mogło z łatwością połykać dostarczające energii owoce, pozwalające na dalsze buszowanie w koronach lasu.

PSPPSV

BreakQuest
BreakQuest

Zręcznościowe 15 listopada 2004

BreakQuest to zręcznościówka, stanowiąca konwersję klasycznej gry o nazwie Arkanoid, wydanej w 1988 r. Sposób zabawy niczym nie zmienił się w stosunku do pierwowzoru, natomiast zdecydowanemu usprawnieniu uległa oprawa audiowizualna.

PCPSP

Echoes
Echoes

Zręcznościowe 7 maja 2009

Zręcznościowa gra logiczna autorstwa Halfbrick Studios. Jako dziewczynka Charlie naszym zadaniem jest wydostanie się z mistycznej krainy snów, w czym będą nam przeszkadzały duchy i labirynty. Nasza bohaterka posiada umiejętność kontrolowania czasu, dzięki której może uchronić się przed niebezpieczeństwem.

X360PSP

Where is my Heart?
Where is my Heart?

Logiczne 16 listopada 2011

Sympatyczna i wyjątkowo pomysłowa platformówka, stworzona przez niezależnego duńskiego dewelopera. W grze kierujemy trzema istotami szukającymi wyjścia z lasu. Każdy z przeszło dwudziestu poziomów został poszatkowany na kadry, co utrudnia orientację i poruszanie się. Całość została utrzymana w oszczędnej, ale bardzo przyjemnej stylistyce.

PCPS3PSP

Pinball Heroes
Pinball Heroes

Zręcznościowe 13 listopada 2009

Dwuwymiarowa symulacja pinballu. Deweloperzy przygotowali tematyczne stoły oparte na grach, które ukazały się na platformach Sony. Gracze mogą porównywać swoje wyniki z innymi osobami dzięki sieciowym tablicom punktowym.

PSPPSV

Enigmo
Enigmo

Logiczne 27 stycznia 2011

Logiczna gra zręcznościowa z rodziny minis, autorstwa studia Beatshapers. Naszym zadaniem jest utworzenie drogi dla przepływającej po planszy cieczy, która ma w całości przepłynąć od punktu A do punktu B. Gra odznacza się rewelacyjną fizyką płynów, jak i trójwymiarową grafiką.

PSP