Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPSV
Okładka Floating Cloud God Saves the Pilgrims (PSP)
OkładkaFloating Cloud God Saves the Pilgrims (PSP)

Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Floating Cloud God Saves the Pilgrims in HD!

Dwuwymiarowa gra z gatunku shoot 'em up, w której kontrolujemy unoszące się na chmurze bóstwo, którego zadaniem jest ochrona podróżujących pielgrzymów przed atakującymi ich demonami.

Zręcznościowe | 2D | indie | shoot 'em up | PSP minis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Floating Cloud God Saves the Pilgrims Premiera

18kwi2012

PSP

7sie2013

PSV

Gry podobne do Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Flying Hamster

Metal Slug

Coconut Dodge

Floating Cloud God Saves the Pilgrims jest dwuwymiarową grą zręcznościową z gatunku shoot 'em up. Za produkcję tytułu odpowiada małe niezależne brytyjskie studio Dakko Dakko, które na swoim koncie ma kilka prostych produkcji wydanych na platformach mobilnych oraz konsolach firmy Sony.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w podróżujące na chmurze opiekuńcze bóstwo, wyjęte wprost z azjatyckiej mitologii. Naszym zadaniem jest bezpieczne odeskortowanie i obrona pielgrzymów podróżujących do świątyni. Pod względem mechaniki rozgrywki są oni odpowiednikiem standardowego paska życia boga, jeżeli stracimy wszystkich musimy zaczynać poziom od samego początku. Podopieczni podróżują pieszo i są celem ataków przeróżnych monstrów i demonów, które pokonujemy za pomocą naszych mocy. Pielgrzymi, którzy są pod wrażeniem akcji gracza wysyłają w powietrze czerwone serca, służące za boskie „paliwo” i wzmacniające siłę strzałów. Musimy więc ciągle zwracać uwagę na naszą pozycje i nie oddalać się zbytnio od procesji, by móc zbierać serca, jak również nie przebywać zbyt blisko niej i w ten sposób nie narażać życia jej uczestników. Warto dodać, że dzięki postępom w grze możemy stopniowo ulepszać kapelusze pielgrzymów, zapewniając im dodatkową obronę.

Model sterowania jest wyjątkowo prosty i opiera się na wykorzystaniu gałki analogowej, odpowiadającej z poruszanie się po ekranie, a także dwóch standardowych przycisków. Dzięki nim możemy strzelać lub używać „bomby”, niszczącej jednocześnie wielu wrogów. Tytuł zawiera 27 poziomów, z których część kończy się walką z bossem. Prosta i stylizowana dwuwymiarowa oprawa graficzna tytułu jest bardzo kolorowa i pełna życia. Przypomina ona miejscami kolaż lub wycinankę z kolorowego papieru.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSP
PSV