Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPSP
Okładka Age of Zombies (PSV)
OkładkaAge of Zombies (PSV)

Age of Zombies

Dwuwymiarowa strzelanka z akcją przedstawioną w rzucie izometrycznym. Gracze wcielają się w podróżnika w czasie i korzystając z szerokiego arsenału broni eliminują hordy zombie, które pojawią się w różnych epokach historycznych za sprawą złego profesora Brainsa.

Akcji | zombie | widok izometryczny | 2D | humorystyczne | indie | PSP minis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Zombies Premiera

25lut2010

PSP

14sty2014

PSV

Gry podobne do Age of Zombies

Dead Nation

Jetpack Joyride

Total Recoil

Age of Zombies to zabawna dwuwymiarowa strzelanka, w której eliminujemy zombie. Za produkcję tytułu odpowiada australijskie studio Halbrick, które specjalizuje się w grach na platformy mobilne oraz konsole. Na swoim koncie ma takie przeboje jak Jetpack Joyride czy Fruit Ninja.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w twardego i nieustępliwego Barry'ego Steakfriesa, który występuje w roli głównego bohatera także w innych tytułach Halfbick. Przypadek sprawi, że protagonista stanie na drodze szalonemu profesorowi Brainsowi, który wysyła w przeszłość siejące postrach hordy nieumarłych, aby zniszczyć całą ludzkość. Barry przenosi się więc w różne epoki, by pomóc w zneutralizowaniu zagrożenia. Chociaż fabuła jest szczątkowa w trakcie zabawy będziemy mogli przeczytać zabawne komentarze bohatera związane z jego misją, które czynią z gry całkiem udaną komedię.

Podczas rozgrywki na ekranie widzimy naszą postać, poruszając się po ukazanej w widoku izometrycznym dwuwymiarowej planszy. Gracze sterują postacią za pomocą dwóch gałek analogowych. Lewą poruszamy się po lokacji, prawą wybieramy kierunek strzałów. Warto zauważyć, że Age of Zombies na PSP wykorzystuje tylko jedną gałkę analogową (konsola nie posiada drugiej).

Celem gracza jest wyeliminowanie wszystkich zombie w danym levelu. Specjalny wskaźnik pokazuje nam ich liczebność. Kiedy spadnie do zera, pozostałe niedobitki zostają wyeliminowane, a my możemy przejść dalej. Poza walką ze zwykłymi przeciwnikami zmierzymy się także z bardziej wymagającymi bossami. Wykorzystujemy różne rodzaje broni, takie jak wieżyczki czy bazooki, w efektowny sposób rozprawiające się z wrogami. Gra jest dość krótka, a pojedyncze poziomy skończymy w kilkanaście minut. Podczas przygody zwiedzimy 5 różnych epok, między innymi feudalną Japonię, Starożytny Egipt czy Amerykę lat 30. XX wieku. Poza kampanią gra zawiera także tryb survival, w którym musimy pozostać jak najdłużej na nogach i nie dać zagryźć się zombie.

Oprawa graficzna tytułu została przygotowana w 16-bitowej stylistyce i przypomina do złudzenia gry wydawane w połowie lat 90. Rozgrywce towarzyszy masa efektów dźwiękowych oraz oryginalna muzyka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Age of Zombies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSP
PSV