Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS3PCANDPS4WWWWPiOSPSV
Okładka Jetpack Joyride (PSP)
OkładkaJetpack Joyride (PSP)

Jetpack Joyride

Przeglądarkowa casualowa zręcznościówka, w której wcielamy się w bohatera próbującego uciec z plecakiem odrzutowym z tajnego laboratorium.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | indie | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jetpack Joyride Premiera

1wrz2011

iOS

17maj2012

WWW

28wrz2012

AND

26paź2012

PC

20lis2012

PSP

21lis2012

PSV PS3

28cze2013

WP

26kwi2016

PS4

Gry podobne do Jetpack Joyride

Canabalt

Hungry Giraffe

Hungry Giraffe

Dedykowana dla interfejsu Metro systemu Windows 8 casualowa gra zręcznościowa, wcześniej święcąca swoje triumfy na urządzeniach mobilnych. Jest to produkcja studia Halfbrick, znanego m.in. z Fruit Ninja.

Wcielamy się w mężczyznę, który wtargnął do tajnego ośrodka badawczego i ukradł prototypowy plecak odrzutowy. W tym momencie przejmujemy kontrolę nad bohaterem i naszym zadaniem jest ucieczka z tego miejsca. Podstawowe mechanizmy zabawy są proste. Postać cały czas poruszą się automatycznie w prawą stronę ekranu. Nasza interakcja ogranicza się do kontrolowania wspomnianego plecaka odrzutowego. Naciskając klawisz myszki uruchamiamy jego silnik, co wyrzuca naszego bohatera do góry, a po puszczeniu przycisku zaczyna on spadać w dół. Trudność wynika z tego, że po drodze czeka na nas masa przeszkód, z którymi zetknięcie kończy się śmiercią. Dlatego musimy tak manipulować lotem postaci, aby unikać wszystkich napotykanych zagrożeń i wrogów.

Na naszej trasie poza przeszkodami znajduje się także sporo cennych przedmiotów, w tym złotych monet, których zbieranie daje konkretne korzyści, takie jak m.in. alternatywne stroje czy specjalne czasowe bonusy. Najciekawszymi ze znajdziek są tzw. tokeny. Gdy stracimy życie, za ich pomocą możemy zagrać na jednorękim bandycie i jeśli dopisze nam szczęście wygrać dodatkowe pieniądze lub nawet możliwość wskrzeszenia i tym samym kontynuowania zabawy. Od czasu do czasu natkniemy się też na opancerzone pojazdy, którymi możemy błyskawicznie i bezpiecznie pokonać dłuższe dystanse, bez strachu, że rozbijemy się na jednej z przeszkód.

Autorzy zadbali o olbrzymią różnorodność lokacji. Przemierzamy m.in. podziemne laboratoria, pełne złota skarbce, podwodne tunele i pełne skrzyń magazyny żywcem wyjęte z końcówki filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki. Wszystkie te mapy generowane są losowo, więc można wielokrotnie przechodzić te same poziomy bez uczucia znużenia.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jetpack Joyride: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jetpack Joyride Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8
  • Xbox Live
WWW
PSP
PSV
PS3
PC
iOS
AND
WP
PS4