Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSP
Okładka Pinball Fantasies (PC)

Pinball Fantasies

Jeden z najsłynniejszych komputerowych flipperów, stworzony przez bardzo znaną niegdyś firmę 21st Century Entertainment. Cztery stoły, fenomenalna oprawa graficzna i dźwiękowa, a także niezliczona ilość bonusów, czekają na entuzjastów tego typu rozrywki.

Zręcznościowe | pinball | 2D | PSP minis

Okładka Pinball Fantasies (PC)

data premiery gry:

29wrz1994

PC

1paź2009

PSP

Kolejna wariacja w temacie symulatora flipperów, stworzona przez niezawodny tandem Digital Illusions/21st Century Entertainment. Do dyspozycji gracza oddano cztery nowe stoły, jeszcze bardziej kolorowe niż w Pinball Dreams, rozbudowane i co najważniejsze, mega-grywalne.

Dla amatorów wielkich parków rozrywki, przygotowano stół o nazwie Party Land. Trzy paletki, duża ilość ramp i niezliczone bonusy związane z lunaparkowymi atrakcjami to jego niepodważalne zalety. Równie emocjonująco przedstawia się Speed Devils, coś dla fanów szybkiej jazdy. Pod względem ilości celów, stół dorównuje poprzednikowi, a może nawet go przewyższa - rozmaitych ustrojstw mamy tu bowiem od groma. Entuzjastów teleturniejów z pewnością zainteresuje Billion Dollar Game, który oferuje zabawę podobną, do słynnego także i w naszym kraju, Koła Fortuny. Jest to zdecydowanie najsłabszy stół w zestawie, być może ze względu na wysoki poziom trudności - trzeba naprawdę nieźle się napocić, żeby uzyskać na nim większe bonusy. Na deser programiści zostawili nam istną perłę w postaci Stones 'n' Bones, czyli powrót do bardzo popularnego w tego typu grach tematu, jakim są horrory.

Pimball Fantasies oferuje dwa tryby graficzne: 320x240 i 360x350. Zarówno w jednym jak i drugim, program prezentuje się wyśmienicie, chociaż z wiadomych względów większa rozdzielczość jest bardziej funkcjonalna - więcej widać na ekranie. Scrolling jest płynny i nie budzi zastrzeżeń, podobnie jak zachowanie bili podczas rozgrywki. Programiści z 21st Century Entertainment postarali się jak zwykle o dużą ilość opcji konfiguracyjnych, dzięki którym możemy znacznie ułatwić, bądź utrudnić sobie rozgrywkę. Warto także nadmienić, że na wyświetlaczu pojawiły się wreszcie animacje - nie są one co prawda, tak kunsztowne jak choćby w Psycho Pinball, ale i tak urozmaicają odpowiednio zabawę.

Gra jest właściwie pozbawiona wad. Mimo upływu lat, w rozmaitych rankingach tego typu programów, wciąż potrafi zajmować wysokie miejsca, a zdaniem wielu, stół Stones 'n' Bones jest niedoścignionym wzorem na komputerowy flipper. Podsumowując, rewelacyjna oprawa graficzna i dźwiękowa, prostota obsługi i ogromna ilość bonusów powodują, że Pinball Fantasies mimo swojego wieku, wciąż potrafi przykuć do monitora na długie godziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pinball Fantasies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Pinball Fantasies

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC 286 12MHz, 1MB RAM, VGA

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network + dodatkowo (PSP): minis

PC
PSP