Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPSV
Okładka BreakQuest: Extra Evolution (PSP)
OkładkaBreakQuest: Extra Evolution (PSP)

BreakQuest: Extra Evolution

BreakQuest: Extra Evolution to dwuwymiarową gra zręcznościowo-logiczna, która wzorowana jest na legendarnym Arkanoidzie. Tytuł jest rozszerzoną i zmodernizowaną wersją BreakQuesta, posiadającego nowe elementy rozgrywki i oprawę graficzną.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | PSP minis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BreakQuest: Extra Evolution Premiera

16paź2012

PSP

7sie2013

PSV

BreakQuest: Extra Evolution jest dwuwymiarową grą zręcznościowo-logiczna, będącą pochodną legendarnego Arkanoida. Tytuł jest rozszerzoną i zmodernizowaną wersją BreakQuesta, który ukazał się na PC w 2004 roku i na PSP w 2009. Za jego produkcję odpowiada zespół z ukraińskiego studia Beatshapers, a więc tego samego, który stworzył konsolowy port oryginału. Twórcy nie tylko kompletnie zmienili oprawę graficzną, ale także wprowadzili szereg nowości do modelu rozgrywki.

Zadanie graczy polega na nieustannym rozbijaniu muru z cegieł, zbudowanego w rozmaitych konfiguracjach. W tym celu należy posłużyć się niewielką piłeczką, odbijaną od statku kosmicznego, przesuwającego się wzdłuż dolnej krawędzi planszy. Wirtualne środowisko odznacza się niezwykłą plastycznością, wobec czego zniszczyć można nie tylko wyznaczone przedmioty, ale również elementy otoczenia. Zaimplementowano szerokie spektrum obiektów, przeznaczonych do zniszczenia – wśród nich znajdują się rozmaite figury geometryczne, zwarte bloki cegiełek, parasole, a nawet krowy i ślimaki. Aby ułatwić sobie zadanie można posłużyć się jednym z dostępnych rodzajów broni. Nowością jest wprowadzenie tarczy, ułatwiającej obijanie piłeczek.

W sumie czeka na nas sto wypełnionych akcją poziomów, wymagających sporej wprawy, spostrzegawczości i refleksu. Część z nich jest kopią oryginalnych poziomów część natomiast jest zupełnie nowa. W wersji Extra Evolution deweloperzy wprowadzili także dodatkowe 10 poziomów, w których „walczymy” z różnorodnymi bossami. Pokonując każdego z nich odblokowujemy nowy statek, posiadający własne specjalne moce. W sumie mamy do dyspozycji aż 19 pojazdów. Wszystkie levele zostały przyporządkowane do dwóch trybów zabawy: zręcznościowego i przygodowego. Sukcesywnie zaliczając kolejne etapy gry odblokowuje się cały szereg bonusów (w tym dziewięć rodzajów broni). BreakQuest: Extra Evolution posiada 21 wewnętrznych trofeów, które otrzymujemy za konkretne osiągnięcia.

Oprawa graficzna uległa całkowitemu przeobrażeniu. Producenci zastosowali stylowe projekty oraz kolorystykę, znacząco podwyższających jakość gry. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam także zupełnie nowa ścieżka muzyczna składająca się z ponad 30 utworów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI BreakQuest: Extra Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSP
PSV