Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPX360
Okładka Echoes (PSP)

Echoes

Zręcznościowa gra logiczna autorstwa Halfbrick Studios. Jako dziewczynka Charlie naszym zadaniem jest wydostanie się z mistycznej krainy snów, w czym będą nam przeszkadzały duchy i labirynty.

Zręcznościowe | elementy logiczne | indie | PSP minis

Okładka Echoes (PSP)

data premiery gry:

7maj2009

X360

19lis2009

PSP

Przygotowana przez australijskie studio Halfbrick Studios gra Echoes to intrygująca produkcja logiczna.

Główną bohaterką Echoes jest dziewczynka Charlie, która w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zostaje przeniesiona do dziwacznej i mocno surrealistycznej krainy snów. Rola gracza sprowadza się do pomocy młodej uczennicy w wydostaniu się z nieprzyjaznego środowiska.

Akcja gry jest pokazana z góry, co sprawia, że od początku gracze mają widok na cały poziom i mogą odpowiednio zaplanować swoje posunięcia. Stosowanie odpowiednich taktyk wymuszają duchy, tytułowe Echoes, które śledzą każdy krok bohaterki i czekają na najmniejszy jej błąd, aby ją porwać i zatrzymać w surrealistycznym świecie na zawsze. Autorzy dodatkowo utrudnili zadanie użytkownikom, zmuszając Charlie do zbierania po drodze kryształów odblokowujących zamknięte przejścia. Na szczęście dla głównej bohaterki dysponuje ona prostą opcją manipulowania czasem, co pozwala jej naprawiać swoje błędy lub zatrzymywać wrogów na kilka sekund.

Oprócz głównego trybu fabularnego, w którym gracze pomagają Charlie w powrocie do rzeczywistości twórcy przygotowali też kilka dodatkowych opcji zabawy, w których trzeba walczyć o jak najwyższy wynik punktowy lub jak najdłuższe przetrwanie na danej planszy.

Graficznie Echoes prezentuje poziom znany z większości prostych gier logicznych. Brak specjalnych efektów czy wysokiej jakości grafiki wynagradza jednak klimatyczny design poszczególnych poziomów oraz ścieżka dźwiękowa płynnie dostosowująca się do wydarzeń na ekraniku konsolki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Echoes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Echoes

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network + dodatkowo (PSP): minis

PSP
X360