Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2GCN
Okładka Super Monkey Ball Adventure (PS2)
OkładkaSuper Monkey Ball Adventure (PS2)

Super Monkey Ball Adventure

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball Adventure Premiera

30cze2006

PS2 PSP

14lip2006

GCN

producent: Sega wydawca: Sega Strona oficjalna

Gry podobne do Super Monkey Ball Adventure

Ratchet & Clank 3

Jak 3

Ape Escape 2

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych (np. Xbox i Game Boy Advance). Tym razem na developerskim celowniku znalazły się dwie konsole stacjonarne (PlayStation 2 i GameCube) oraz mobilny system PlayStation Portable.

Jak zwykle obserwowana z perspektywy trzeciej osoby akcja koncentruje się wokół sympatycznych małpek – jedną z nich (Aiai, Meemee, Gongon albo Baby), zamkniętą w przezroczystej kuli, mamy zresztą okazję sterować. Zabawę zorganizowano według klasycznych zasad, którymi od lat rządzi się gatunek platformówek. Musimy zatem wykazać się iście małpią zręcznością i refleksem, aby kierować toczącego się protagonistę w odpowiednie miejsce. Główny bohater dysponuje szeregiem specjalnych umiejętności, znacznie ułatwiających eksplorowanie pełnego niebezpieczeństw wirtualnego świata. Postać może przykładowo przyklejać się wraz ze swoją sferyczną tarczą do dowolnych powierzchni lub przejść w tryb niewidzialności.

Rozgrywkę podzielono na kilkadziesiąt etapów, rozmieszczonych w ramach pięciu obszernych krain. Każda z tych ostatnich różni się od innych głównie wyglądem, aczkolwiek wraz z czynionymi przez nas postępami rośnie stopień trudności. Autorzy nie zapomnieli też o wprowadzeniu około pięćdziesięciu nowych typów zagadek logicznych, a także sześciu mini-gier (zarówno doskonale znanych entuzjastom serii Super Monkey Ball, jak i nigdzie wcześniej nie pokazywanych). Całość uzupełnia elegancko wykonana grafika trójwymiarowa o dość cukierkowym wyglądzie oraz nastrojowa muzyka i dobrze dopasowany zestaw efektów dźwiękowych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Super Monkey Ball Adventure Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
GCN
PSP