Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNPS2PSP
Okładka Super Monkey Ball Adventure (GCN)

Super Monkey Ball Adventure

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

Zręcznościowe

Okładka Super Monkey Ball Adventure (GCN)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

30cze2006

PS2 PSP

14lip2006

GCN

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych (np. Xbox i Game Boy Advance). Tym razem na developerskim celowniku znalazły się dwie konsole stacjonarne (PlayStation 2 i GameCube) oraz mobilny system PlayStation Portable.

Jak zwykle obserwowana z perspektywy trzeciej osoby akcja koncentruje się wokół sympatycznych małpek – jedną z nich (Aiai, Meemee, Gongon albo Baby), zamkniętą w przezroczystej kuli, mamy zresztą okazję sterować. Zabawę zorganizowano według klasycznych zasad, którymi od lat rządzi się gatunek platformówek. Musimy zatem wykazać się iście małpią zręcznością i refleksem, aby kierować toczącego się protagonistę w odpowiednie miejsce. Główny bohater dysponuje szeregiem specjalnych umiejętności, znacznie ułatwiających eksplorowanie pełnego niebezpieczeństw wirtualnego świata. Postać może przykładowo przyklejać się wraz ze swoją sferyczną tarczą do dowolnych powierzchni lub przejść w tryb niewidzialności.

Rozgrywkę podzielono na kilkadziesiąt etapów, rozmieszczonych w ramach pięciu obszernych krain. Każda z tych ostatnich różni się od innych głównie wyglądem, aczkolwiek wraz z czynionymi przez nas postępami rośnie stopień trudności. Autorzy nie zapomnieli też o wprowadzeniu około pięćdziesięciu nowych typów zagadek logicznych, a także sześciu mini-gier (zarówno doskonale znanych entuzjastom serii Super Monkey Ball, jak i nigdzie wcześniej nie pokazywanych). Całość uzupełnia elegancko wykonana grafika trójwymiarowa o dość cukierkowym wyglądzie oraz nastrojowa muzyka i dobrze dopasowany zestaw efektów dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Gry podobne do Super Monkey Ball Adventure

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Monkey Ball Adventure

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Super Monkey Ball Adventure – oficjalna strona już w sieci
Super Monkey Ball Adventure – oficjalna strona już w sieci

wiadomość23 maja 2006

Już w czerwcu tego roku doczekamy się premiery gry Super Monkey Ball Adventure, która pojawi się w wersji na Playstation 2, PSP i GameCube. Jej wydawca, firma Sega, właśnie uruchomiła oficjalną stronę poświęconą tej pozycji.

Małpki opanowały Internet - Super Monkey Ball Adventure w sieci

wiadomość26 kwietnia 2006

Super Monkey Ball Adventure to kolejne wcielenie nieśmiertelnej serii gier logicznych, w których głównym zadaniem gracza jest doprowadzenie jednej z zamkniętych w szklanej kuli małpek do końca danej lokacji. Od wczoraj wszyscy miłośnicy serii, oczekujący premiery najnowszej edycji mogą odwiedzać jej oficjalną stronę internetową.

Powrót wesołych małpek w grze pt. Super Monkey Ball Adventure
Powrót wesołych małpek w grze pt. Super Monkey Ball Adventure

wiadomość27 stycznia 2006

Tegoroczne lato przyniesie prawdziwą gratkę dla fanów dynamicznych zręcznościówek, ponieważ korporacja Sega ujawniła właśnie, że przygotowuje z myślą o PlayStation 2, GameCube i PlayStation Portable grę o nazwie Super Monkey Ball Adventure. Pozycja owa stanowi kolejną część hitowego cyklu, zapoczątkowanego w przed pięcioma laty.

PS2
GCN
PSP