Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNPS2XBOX
Okładka Animaniacs: The Great Edgar Hunt (GCN)
OkładkaAnimaniacs: The Great Edgar Hunt (GCN)

Animaniacs: The Great Edgar Hunt

Animaniacs: The Great Edgar Hunt to klasyczna, trójwymiarowa platformówka delikatnie zakrapiana akcją i elementami typowymi dla gier przygodowych. Grę stworzyła firma Warthog, wydawcą jest natomiast Ignition Entertaiment.

Zręcznościowe | seriale animowane | platformówki 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Animaniacs: The Great Edgar Hunt Premiera

25lip2005

PS2 XBOX GCN

Gry podobne do Animaniacs: The Great Edgar Hunt

Iniemamocni

Scooby-Doo! Unmasked

The Powerpuff Girls: Relish Rampage

Animaniacs: The Great Edgar Hunt to klasyczna, trójwymiarowa platformówka delikatnie zakrapiana akcją i elementami typowymi dla gier przygodowych. Główne skrzypce grają tu jednak nietuzinkowi bohaterowie – rodzeństwo Animaniaków (Yakko, Wakko i Dot) – i to wokół nich kręci się cała, totalnie pokrzywiona historia. Pozycja ta oparta jest na arcyzabawnej kreskówce wyprodukowanej przez studio wielkiego Stevena Spielberga, które zawarło w niej wiele interesujących odniesień do historii amerykańskiego kina. Grę stworzyła firma Warthog znana m.in. z Mace Griffin Bounty Hunter i Richard Burns Rally, wydawcą jest natomiast Ignition Entertaiment.

Wcielając się po kolei w każdego członka pokręconej rodziny wypełniamy szereg prostych zadań, polegających na dotarciu do jakiegoś miejsca, lub odblokowaniu zamkniętych drzwi. Naszym głównym zadaniem jest jednak odszukanie 30 ukrytych Edgarów, wcześniej skradzionych statuetek, którymi od lat ekscytuje się całe Hollywood. Autorzy przygotowali dla nas sześć wielkich światów podzielonych na kilkadziesiąt poziomów. Każde uniwersum posiada własny motyw graficzny (indiańska wioska, mroczny las, wnętrze wulkanu, czy rzymskie miasto) i kilka typowych dla siebie postaci, z którymi walczymy lub którym pomagamy. Każdy z głównych bohaterów dysponuje innym wachlarzem umiejętności i jedynie pełne ich wykorzystanie pozwoli nam na odnalezienie każdej z trzydziestu zgub.

W grze umieszczono kilkanaście prostych zagadek logicznych, a także pięć interesujących mini-gier, w których na moment przejmujemy kontrolę nad demonicznym duetem składającym się z wszystkowiedzącego Mózga i nic-nie-wiedzącego Pinky’iego.

Oprawa jest staranna i miła dla oka, jak i ucha (w grze wykorzystano oryginalne odgłosy wyciągnięte prosto z kreskówki). Gra jest przeznaczona dla dzieci, nie zawiera brutalnych scen, jej poziom trudności jawi się jako niezbyt wygórowany, a humor potrafi rozweselić największego ponuraka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Animaniacs: The Great Edgar Hunt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Animaniacs: The Great Edgar Hunt Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN