Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Enigmo (PSP)
OkładkaEnigmo (PSP)

Enigmo PSP

Logiczna gra zręcznościowa z rodziny minis, autorstwa studia Beatshapers. Naszym zadaniem jest utworzenie drogi dla przepływającej po planszy cieczy, która ma w całości przepłynąć od punktu A do punktu B. Gra odznacza się rewelacyjną fizyką płynów, jak i trójwymiarową grafiką.

Logiczne | PSP minis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enigmo Premiera PSP

27stycznia2011

producent: Beatshapers wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Specjalizujące się w tytułach na konsole przenośne studio Beatshapers przygotowało kolejną grę logiczną. Enigmo jest rozpowszechniane w ramach usługi Minis. Gra jest także konwersją z iPhone’a.

Założenia Enigmo są proste w teorii i odpowiednio wymagające w praktyce. Zadaniem graczy jest tworzenie ścieżek dla płynącej powoli po planszy cieczy za pomocą ramp, zapadni, zjeżdżalni, pojemników i lejków. Celem jest przeprowadzenie strumyków płynu do określonego punktu.

Twórcy przygotowali 50 różnych poziomów, z których większość pozwala graczom na dużą swobodę w budowaniu kanałów dla cieczy i tym samym rozwiązywaniu zagadek logicznych. Łącznie do dyspozycji posiadaczy PSP jest 10 różnych elementów technicznych za pomocą których mogą oni wpływać na kształt trasy.

Enigmo zostało przygotowane w trójwymiarowej oprawie graficznej, którą wyróżnia przede wszystkim efektowna fizyka cieczy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Enigmo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Enigmo Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • Playstation Network
  • dodatkowo (PSP): minis