Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Zombie Tycoon (PSP)
OkładkaZombie Tycoon (PSP)

Zombie Tycoon PSP

Zombie Tycoon to tryskająca humorem strategia ekonomiczna z elementami gry akcji, pozwalająca graczom wcielić się w rolę władcy nieumarłych i rozprzestrzenić epidemię zombie na całą Ziemię.

Strategiczne | zombie | PSP minis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Tycoon Premiera PSP

29października2009

producent: Frima Studio wydawca: Frima Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zombie Tycoon to jeden z pierwszych tytułów nowej kategorii gier na PSP Go czyli „The Minis”. Twórcy z Frima Studios przygotowali prostą w założeniach produkcję łączącą podstawy gier ekonomicznych i strategicznych z dość dużą dawką humoru i elementami akcji.

Historia stawia gracza w roli władcy nieumarłych, który jest jednocześnie pierwszym zombie jaki pojawił się na planecie Ziemia jako wynik eksperymentu szalonego naukowca. Teraz użytkownicy konsoli Sony muszą poprzez odpowiednie dowodzenie innymi żyjącymi trupami rozprzestrzenić epidemię na całej planecie. Autorzy fabułę przedstawili za pomocą animowanych wstawek oraz licznych, mocno humorystycznych, dialogów między zombiakami.

Zombie Tycoon pozwala pokierować losami hord nieumarłych na dziesięciu różnych poziomach. Celem zabawy jest zapanowanie nad światem, rozbudowanie swojej armii i zapewnienie ludzkości „nieskończonej”, bo pośmiertnej egzystencji. Dodatkowo każdy gracz ma możliwość edycji własnej armii za pomocą ponad stu różnych przedmiotów i elementów uzbrojenia.

Produkcja kanadyjskiego studia stara się utrzymać odpowiedni klimat budowany przez historię za pomocą grafiki. Zombiaki są kolorowe i wywołują bardziej śmiech, niż uczucie strachu czy obrzydzenia. Poziomy są za to zbudowane w prostym 3D i jeszcze bardziej przypominają o prześmiewczym charakterze pozycji. Same starcia z walczącą o przetrwanie ludzkością także nie straszą brutalnością i przelewającymi się litrami krwi.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zombie Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.