Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2014, 13:09

autor: Łukasz Szliselman

Wieści ze świata (Mario Kart 8, Anomaly 2, Wargame: Red Dragon) 27/8/14

Dziś piszemy m.in. o nowych DLC do Mario Kart 8, dacie premiery Anomaly 2 na PlayStation 4 oraz darmowym dodatku do Wargame: Red Dragon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w czwartek):

 1. EVE Online – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek):

 1. The Walking Dead: Season Two – obniżka 60% – 9,19 euro (ok. 39 zł), WWW
 2. Men of War: Assault Squad 2 – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 65 tytułów, WWW

Mario Kart 8

W listopadzie Link będzie mógł rzucić wyzwanie słynnemu wąsatemu hydraulikowi

Firma Nintendo szykuje dwa nowe pakiety DLC do wyścigowej gry Mario Kart 8, zawierające dodatkowe pojazdy, trasy oraz postaci z serii The Legend of Zelda i Animal Crossing. Pierwszy z nich ukaże się w listopadzie biężącego roku, a drugi w maju roku przyszłego. Od dziś można je kupić w pre-orderze osobno (amerykańska cena wynosi 7,99 dolarów) lub razem (11,99 dolarów). Ponadto dzisiaj gra otrzymała nową aktualizację, zawierająca m.in. trzy gokarty na licencji marki Mercedes-Benz, zaprezentowane na poniższym zwiastunie:

The Golf Club

Dziś swoją europejską premierę ma The Golf Club w wersji PlayStation 4. Symulator golfa od HB Studios ukazał się w zeszłym tygodniu na Xboksie One oraz we wczesnym dostępie na Steamie, ale przez problemy z autoryzacją, na konsoli firmy Sony spotkał się z opóźnieniem.

OlliOlli

Kolejną grą, która pojawiła się w serwisie PlayStation Network przy okazji środowej aktualizacji, jest OlliOlli. Niezależna zręcznościówka symulująca jazdę deskorolką jest już dostępna na PlayStation 4 i PlayStation 3. Wcześniej gra ukazała się w wersji na PlayStation Vita oraz PC.

Anomaly 2

Anomaly 2, gra polskiego dewelopera 11 bit studios, w przyszłym miesiącu trafi na PlayStation 4. Na nowej konsoli Sony tytuł pojawi się w pełnym HD. Europejską datę premiery wyznaczono na 17 września, a cenę produkcji ustalono na 13,99 euro (ok. 59 zł). Poniżej znajdziecie premierowy zwiastun konsolowej wersji gry:

Wargame: Red Dragon

Second Korean War to drugie darmowe DLC do Wargame: Red Dragon - Wieści ze świata (Mario Kart 8, Anomaly 2, Wargame: Red Dragon) 27/8/14 - wiadomość - 2014-08-27
Second Korean War to drugie darmowe DLC do Wargame: Red Dragon

Twórcy Wargame: Red Dragon, studio Eugen Systems, ujawnili drugie darmowe DLC do swojej strategii czasu rzeczywistego. Ma nim być pakiet Second Korean War, oferujący nową kampanię dla pojedynczego gracza oraz 12 jednostek dostępnych w trybie multiplayer. Dodatek ukaże się wkrótce, jeszcze przed premierą Scandinavian DLC (jednostki rodem z krajów skandynawskich).

Electronic Arts

Firma Electronic Arts prognozuje, że w tym roku dochód ze sprzedaży dodatków DLC sięgnie 1 miliarda dolarów. W rozmowie z serwisem Bloomberg, rzecznik prasowy EA zdradził, że spory wkład w ten sukces wniosą sportowe serie wydawcy, na czele z popularnym, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Madden NHL 15. W kwartale zakończonym 30 czerwca sprzedaż zawartości cyfrowej związanej z tym futbolowym cyklem wygenerowała dochód o 350% większy niż przed rokiem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Hearts of Iron IV
 2. NHL 15
 3. War Thunder
 4. World of Warships
 5. Mario Kart 8
 6. inFamous: First Light
 7. American Truck Simulator

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Metro Redux zwiastun na premierę
 2. The Evil Within kulisy produkcji - Voices of Evil
 3. Hellblade dziennik dewelopera - ujawnienie gry