Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka inFamous: First Light (PS4)
OkładkainFamous: First Light (PS4)

inFamous: First Light PS4

Samodzielny dodatek do trzeciej części popularnego cyklu inFamous, stanowiącego od 2009 roku chlubę kolejnych generacji konsoli PlayStation.

To jest dodatek do gry inFamous: Second Son.

Akcji | TPP | science fiction | superbohaterowie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

inFamous: First Light Premiera PS4

26sierpnia2014

pudełko PL

10września2014

inFamous: First Light jest samodzielnym dodatkiem do gry inFamous: Second Son, wyprodukowanej przez studio Sucker Punch. To już drugie rozszerzenie dla tytułu spod szyldu inFamous, które nie wymaga posiadania podstawowej edycji gry. Pierwszym z nich było wydane w 2011 roku inFamous: Festival of Blood na PlayStation 3. Podobnie jak w jego przypadku, First Light oferuje graczom zupełnie nową historię, lokacje oraz zestaw umiejętności dla głównego bohatera. Celem dewelopera było to, aby dodatek trafił w gust fanów „podstawki” oraz osób, które jeszcze nie zetknęły się z marką.

Protagonistą rozszerzenia jest Abigail „Fetch” Walker, znana z głównej kampanii Second Son. Tytuł jest prequelem i przedstawia szereg wydarzeń, które miały wpływ na fabułę wersji podstawowej, równocześnie ukazując uniwersum cyklu z nieco innej perspektywy. Z Abigail spotykamy się po raz pierwszy kiedy trafia do specjalnego więzienia w mieście Curdun City, przeznaczonego dla osób posiadających nadnaturalne zdolności. Mimo trudności, bohaterka ucieka z niewoli i próbuje zemścić się na osobach, przez które trafiła za kratki. Twórcy zadbali o to, by jej neonowe moce różniły się tych używanych przez Delsina w oryginalnej grze, przygotowując nowe drzewko umiejętności i rodzaje ataków.

W trakcie rozgrywki powrócimy na ulice Seattle, równocześnie zwiedzając nowe lokacje, przedstawiające więzienie oraz okolice Cardun City. Akcja dodatku rozgrywa się zimą, tak więc zobaczymy np. śnieg i związane z nim efekty pogodowe.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 736 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

inFamous: First Light cena w dniu premiery: 94,90 PLN

Klasyfikacja PEGI inFamous: First Light

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.