Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Z-Run (PSV)
OkładkaZ-Run (PSV)

Z-Run PSV

Trójwymiarowa gra beat 'em up, w której wcielamy się w jednego z ocalałych, próbujących przeżyć w mieście opanowanym przez zombie. Gracze mogą wykorzystywać różnego rodzaju broń oraz ekwipunek w trakcie przechodzeni liniowych poziomów, w których roi się od przeciwników.

Akcji | TPP | zombie | beat 'em up | auto-runner | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Z-Run Premiera PSV

18czerwca2014

producent: Beatshapers wydawca: Beatshapers Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Z-Run

Dead Nation

MechRunner

Uppers

ZRun to zręcznościowa gra akcji, w której wcielamy się w zdesperowaną osobę próbującą wydostać się z miasta opanowanego przez zombie. Tytuł powstał w ukraińskim studiu Beatshapers i jest pierwszą autorską produkcją dewelopera, która trafiła na tę platformę.

Rozpoczynając zabawę wybieramy jedną z kilku dostępnych postaci, różniących się siłą i wytrzymałością oraz specjalnymi umiejętnościami. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Model sterowania oparto na fizycznych przyciskach, a także ekranach dotykowych Vity. Sami wybieramy, który sposób kontrolowania postaci bardziej nam odpowiada. Naszym zdaniem jest zdobycie jak największej liczby punktów. ZRun jest przedstawicielem popularnego (zwłaszcza na urządzeniach mobilnych) gatunku „endless runner”, który narodził się w 2009 roku dzięki grze Canabalt. Oznacza to, że gracze nie mają wpływu na kierunek czy szybkość z jaką porusza się ich postać, mogąc reagować tylko na przeszkody jakie stoją na jej drodze, takie jak pozostawione na drodze przedmioty, barierki lub atakujący nas nieumarli. W trakcie rozgrywki biegniemy przed siebie przez całkowicie linearne i krótkie poziomy, przedstawiające ulice miasta. Docierając do skrzyżowań, które znajdują się w odstępach od kilkudziesięciu do kilkuset metrów, odblokowujemy kolejny i bardziej niebezpieczny fragment trasy. Warto dodać, że tytuł posiada swoje zakończenie, a poziomy nie są generowane losowo w nieskończoność.

Podczas podróży musimy zwracać uwagę na pasek zdrowia i staminy. Tą drugą zużywamy wykonując każdą akcję, bez względu czy to skok przez przewrócony automat z napojami czy cios pałką w głowę zombie. Broń podobnie jak różnego rodzaju power-upy znajdujemy na ulicy. Do naszej dyspozycji są zarówno przedmioty codziennego użytku jak i pistolety i karabiny z organiczną amunicją.

Chociaż ZRun nie zawiera trybu multiplayer twórcy przewidzieli inne metody interakcji między osobami z całego świata. Poza standardowymi tablicami najlepszych graczy, podczas rozgrywki spotkamy naszych przyjaciół z PSN. Będą oni widoczni jako zombie w najdalszym miejscu, w którym stracili swoje życie.

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry stworzona została na podstawie autorskiego silnika dewelopera i pozostawia sporo do życzenia, jednak biorąc pod uwagę budżet jakim dysponowali twórcy spełni dobrze swoje zadanie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Z-Run

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.