Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2018, 18:09

autor: Góral

PoE rośnie w siłę - produkcja ma kilkanaście milionów graczy

Darmowy hack-and-slash Path of Exile od studia Grinding Gear Games ma pokaźne grono fanów. Deweloper pochwalił się, że gra dorobiła się ponad 13 milionów użytkowników.

Path of Exile rośnie w siłę - produkcja ma kilkanaście milionów graczy - ilustracja #1
Path of Exile w skrócie:
  • darmowa gra typu hack-and-slash;
  • dostępna na PC-tach i konsoli Xbox One;
  • ma ponad 13 milionów graczy;
  • 2 marca ukaże się duża aktualizacja 3.2.0.

Studio Grinding Gear Games pochwaliło się, że darmowy hack-and-slash Path of Exile ma ponad 13 milionów graczy. Deweloperzy zdradzili, że od momentu premiery gry w Chinach oraz na konsoli Xbox One w sierpniu 2017 roku liczba fanów wzrosła przeszło dwukrotnie. Wielki wpływ na ten rezultat miał także dodatek The Fall of Oriath, w który zagrało 3,5 miliona osób.

Krótko pisząc, deweloperzy mają ogromne powody do zadowolenia, ale i sami gracze nie mają co narzekać. Path of Exile jest bowiem ciągle rozwijane i już 2 marca doczeka się kolejnej dużej aktualizacji 3.2.0. Pisaliśmy o niej przed kilkoma dniami, ale warto przypomnieć kilka najważniejszych rzeczy.

Bestiary ma być jednym z największych dodatków w historii Path of Exile. Jego główną atrakcją będzie Bestiary League, czyli specjalna liga, w której zapolujemy na potwory. Na schwytanie czekać ma aż 290 zróżnicowanych bestii, z czego 40 o legendarnym statusie. Walki ze stworami podzielone zostaną na dwa główne etapy – osłabienie osobnika oraz jego schwytanie. Po udanej akcji potwór trafi do naszej kolekcji, którą pochwalimy się przed innymi graczami.

Schwytane bestie nie będą służyć jednak tylko jako trofea. Wykorzystamy je również do tworzenia i ulepszania ekwipunku. Związane to jednak będzie z koniecznością poświecenia złapanego okazu, ale chyba będzie warto, gdyż w zamian mamy otrzymywać potężny sprzęt.

Aktualizacja 3.2.0 wprowadzi jeszcze jedno wyzwanie przeznaczone dla prawdziwych twardzieli. W trybie fabularnym zmierzymy się bowiem z bossami Elder i The Shaper w jednej walce. Starcie jest ponoć tak trudne, że żaden z pracowników dewelopera nie zdołał go zakończyć sukcesem.

Oprócz tego otrzymamy dwadzieścia dziewięć rzadkich przedmiotów, trzy klejnoty oraz zmiany w systemie klas postaci, które mają być bardziej zróżnicowane, a te rzadko używane doczekają się wzmocnienia.