Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 12:04

autor: godrikus

Duży dodatek Bestiary wprowadzi do Path of Exile polowania na potwory

Twórcy popularnego sieciowego hack’n’slasha Path of Exile ogłosili, że już za dwa tygodnie udostępniony zostanie dodatek Bestiary, oferujący ogrom nowej zawartości, na czele z bazującą na polowaniach na potwory Bestiary League.

Bestiary wprowadzi do Path of Exile mnóstwo nowej zawartości, atrakcyjnej zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. - Polowania na bestie i wiele więcej w nadchodzącej aktualizacji do PoE - wiadomość - 2018-02-16
Bestiary wprowadzi do Path of Exile mnóstwo nowej zawartości, atrakcyjnej zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy.

W SKRÓCIE:

 • 2 marca odbędzie się premiera nowej dużej aktualizacji do Path of Exile – Bestiary.
 • Główną nowością w tej paczce zawartości jest Bestiary League, liga polowań, w której schwytać będzie można nawet 290 bestii.
 • Schwytane potwory można będzie utrzymywać przy życiu w prywatnej menażerii lub poświęcać, by stworzyć potężne przedmioty.
 • Poza Bestiary League, na graczy czeka mnóstwo nowych przedmiotów, wyzwań i zmiany w systemie klas postaci.

Path of Exile to gra wyjątkowa pod kilkoma względami. Mimo modelu free-to-play, produkcja cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem milionów graczy, mikrotransakcje zdają się być w niej mniej natarczywe niż w przypadku niektórych gier, za które wydawca każe nam płacić niemałe sumy pieniędzy już w sklepie, zaś ciągłe wsparcie twórców poprzez udostępnianie darmowych, obszernych dodatków i paczek zawartości sprawia, że PoE wciąż utrzymuje wysoką jakość, za którą było wielokrotnie nagradzane. Okazuje się, że aktualizacja 3.2.0 już za dwa tygodnie przyniesie nawet najbardziej zaprawionym w boju fanom tego hack’n’slasha godziny satysfakcjonującej rozgrywki.

Twórcy obiecują, że aktualizacja zatytułowana Bestiary będzie większa niż większość poprzednich pakietów zawartości. Patch wprowadzi nowe przedmioty, klejnoty i jeszcze więcej zajęć dostępnych po skończeniu gry. Głównym punktem programu ma być jednak Bestiary League – liga, w której, jak nietrudno zgadnąć po nazwie, naszym celem będzie polowanie na potwory. Wnioskując zaś po liczbie kreatur, łowy będą obfite – studio Grinding Gear Games przygotowało w ramach tego trybu aż 290 bestii, w tym 40 legendarnych, które wraz z postępami będziemy „odhaczać” w bestiariuszu.

Twórcy przygotowali też zwiastun Bestiary, prezentujący najważniejsze cechy i zarys fabularny dodatku. Filmik możecie obejrzeć poniżej:

By nie bazować wyłącznie na lakonicznym opisie aktualizacji 3.2.0 dostępnym na oficjalnej stronie gry, portal Gamepedia pokusił się o przeprowadzenie wywiadu z Chrisem Wilsonem – głównym projektantem Path of Exile. Osoby bardziej zainteresowane tematem odsyłamy do pełnego materiału (w języku angielskim), zaś poniżej podajemy najważniejsze informacje przekazane graczom przez Wilsona:

 • Istotą polowań będzie osłabienie „zwierzyny”, a następnie złapanie jej w sieć. Jeśli cała operacja się uda, złapany okaz trafi do menażerii gracza, do której będzie można zapraszać znajomych.
 • Poza kolekcjonowaniem okazów, będzie można je też poświęcić na ołtarzu krwi w celu tworzenia nowych przedmiotów i ulepszania posiadanego ekwipunku. Liczne przepisy mają pozwolić na tworzenie naprawdę potężnych elementów wyposażenia.
 • Zestawy ekwipunku możliwe do wytworzenia dzięki elementom pozyskanym z pokonanych bestii mają być na tyle różne, że każdy gracz będzie musiał odnaleźć kombinację wyposażenia odpowiednią dla swojej postaci i stylu gry.
 • W trybie fabularnym, twórcy przygotowali atrakcję dla najlepszych z najlepszych – tym razem gracze staną do boju z dwoma znanymi już bossami – the Elder i the Shaper – w jednej walce. Podobno do tej pory nikt ze studia Grinding Gear nie podołał temu wyzwaniu.
 • Do gry zostanie wprowadzonych 29 nowych rzadkich przedmiotów, których zdobycie i odpowiednie użycie będzie wymagało wysiłku i rozmysłu.
 • Dostępne będą trzy nowe klejnoty (gemy).
 • Wszystkie klasy zostaną odświeżone. Te rzadko używane zostaną nieco wzmocnione, by zachęcić do nich graczy, dodatkowo twórcy mają się skupić na ich większym zróżnicowaniu – tak, by różnorodność wynikająca z unikalnych umiejętności poszczególnych klas była bardziej odczuwalna.
Nowy dodatek wprowadzi szereg nowości do systemu klas postaci. - Polowania na bestie i wiele więcej w nadchodzącej aktualizacji do PoE - wiadomość - 2018-02-16
Nowy dodatek wprowadzi szereg nowości do systemu klas postaci.

Jak widać, twórcy ze studia Grinding Gear nie spoczywają na laurach. Przypomnijmy, że całkiem niedawno, bo na początku grudnia, otrzymaliśmy rozszerzenie War for the Atlas, zaś wydane w sierpniu The Fall of Oriath spotkało się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem (tutaj przeczytacie naszą recenzję tego dodatku). Poza wymienionymi zmianami deweloper zapowiada mnóstwo mniejszych poprawek, między innymi poprawiających wydajność produkcji. Fanom Path of Exile pozostaje czekać na udostępnienie nowej zawartości. Premiera aktualizacji 3.2.0 zaplanowana jest na 2 marca.