Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 12:01

autor: Movis

Rainbow Six Siege – Finka i Lion dołączają do oddziału CBRN

Firma Ubisoft zdradziła tożsamość dwóch pierwszych operatorów z nowej jednostki CBRN. Para ofensywnych operatorów specjalizuje się w zapobieganiu atakom biologicznym i ma zawitać do gry już wkrótce.

Zaczyna się kolejny gorący okres dla strzelanki Rainbow Six Siege. Ledwo co poznaliśmy szczegóły kooperacyjnego trybu Outbreak, a firma Ubisoft już spieszy nam przedstawiać pierwszych nowych bohaterów trzeciego roku zawartości w tytule. Poznajcie Finkę i Liona, dwójkę ofensywnych operatorów z jednostki CBRN.

Finka pochodzi z Białorusi, urodziła się 3 lata po katastrofie w Czarnobylu. - Rainbow Six Siege – Finka i Lion dołączają do oddziału CBRN - wiadomość - 2018-02-16
Finka pochodzi z Białorusi, urodziła się 3 lata po katastrofie w Czarnobylu.

Doktor Lera „Finka” Melnikova zyskała swój pseudonim po ostrym treningu Specnazu, gdy podczas sparingu w zwarciu Kapkan zostawił jej na twarzy pamiątkę na całe życie. Dowodząca specjalnym oddziałem CBRN operatorka od dzieciństwa walczy z postępującą neuropatią i wykorzystuje do tego najnowsze technologie – nanoboty. Jej unikalna umiejętność polega na wstrzyknięciu nieaktywnych mikroskopijnych maszyn do krwioobiegu każdego członka swojej drużyny. Gdy Finka przetransmituje odpowiedni sygnał, nanity wkroczą do akcji, zapewniając pacjentowi dawkę leczącą i podnoszącą na pewien czas jego celność. W jej arsenale znajdziemy zaś karabin Spear .308, półautomatyczny shotgun SASG-12 i LMG 6P41.

Poczuj w sobie siłę Lwa. - Rainbow Six Siege – Finka i Lion dołączają do oddziału CBRN - wiadomość - 2018-02-16
Poczuj w sobie siłę Lwa.

Lion jest prawą ręką Finki, w przeszłości wstąpił do francuskiego wojska po wyniszczającej osobistej walce z narkotykami i alkoholem. Jego praca na objętych kwarantanną terenach afrykańskich zapewniła mu u miejscowych przezwisko Lwa (ponoć kiedyś samym swym rykiem odstraszył rozwścieczony tłum). Specjalista od izolacji wybuchów żółtej gorączki, eboli i innych chorób zakaźnych wyposażony jest w specjalne urządzenie EE-One-D, które pozwala na monitorowanie ruchu w wyznaczonej wcześniej strefie i alarmuje właściciela o próbie wtargnięcia na ten teren. Operator może załatwić nieproszonych gości za pomocą PM-a V308, snajperki 417 lub śrutówki SG-CQB.

Fragmenty gameplayu z nowymi postaciami zobaczymy najpewniej już w tę sobotę, podczas e-sportowego wydarzenia Six Invitational 2018. W niedziele ma zaś nastąpić pokaz trwającego miesiąc wydarzenia specjalnego Outbreak. Premiera Operacji Chimera dla osób z przepustką sezonową najprawdopodobniej nastąpi 6 marca, tydzień później nowa zawartość odblokowana zostanie dla wszystkich graczy.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy