Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 13:05

autor: AlexB

Kingdom Come Deliverance 1.0.3 czy 1.2.2? Zamieszanie z aktualizacjami

Wynikło małe zamieszanie związane z aktualizacjami do Kingdom Come: Deliverance. Okazuje się, że ich oznaczenia na poszczególnych platformach, a nawet terytoriach, różnią się od siebie, co może być dezorientujące. Co gorsza, część graczy na Xboksie One wątpi, czy dostali jakiekolwiek pełnoprawne patche.

Kingdom Come: Deliverance nie miało łatwego startu. Choć historyczne RPG od czeskiego studia Warhorse przypadło do gustu wielu graczom, głównie ze względu na klimat średniowiecznych Czech, poziom trudności i masę interesujących, nietypowych dla gatunku rozwiązań, zebrało srogie baty za problemy techniczne. Wszechobecne bugi, kiepska optymalizacja i wysoka niestabilność spowodowały, że mnóstwo osób porzuciło tytuł już na starcie. Część skreśliła go na dobre, pozostali czekają na kolejne patche, naprawiające najbardziej irytujące błędy. Twórcy obiecali, że stosowne łatki będą wychodziły regularnie. Dwie z nich, w tym ponad 20-gigowy Day One Patch, pojawiły się już w grze. Przynajmniej w teorii. Niektórzy posiadacze Kingdom Come: Deliverance twierdzą bowiem, że ich aktualizacje okazały się, delikatnie mówiąc, wybrakowane.

Twórcy Kingdom Come: Deliverance toczą ciężkie boje z bugami. - Kingdom Come Deliverance 1.0.3 czy 1.2.2? Zamieszanie z aktualizacjami - wiadomość - 2018-02-16
Twórcy Kingdom Come: Deliverance toczą ciężkie boje z bugami.

Zamieszanie dotyczy przede wszystkim graczy korzystających z Xboksa One. Zgłaszają oni, że co prawda dostali po premierze jakąś aktualizację oznaczoną numerem 1.0.0.108, lecz nie zawiera ona wszystkich rzeczy, które miał wnosić Day One Patch. Chodzi między innymi o możliwość wyciągania łuku podczas skradania. Sytuacji nie pomagają generalny bałagan w oficjalnych spisach zmian na poszczególnych platformach i momentami sprzeczne komunikaty ze strony studia Warhorse. Doskonałym tego przykładem jest sytuacja z 14 lutego, kiedy to przedstawiciele Czechów pisali na Twitterze, że Day One Patch na Xboksie One pojawi się wkrótce, jest już dostępny, a później znów, że pojawi się wkrótce. Ponadto wystosowali kilka niezbyt uprzejmych odpowiedzi.

Zamieszanie z aktualizacjami Kingdom Come: Deliverance może przyprawić o ból głowy nawet mnicha. - Kingdom Come Deliverance 1.0.3 czy 1.2.2? Zamieszanie z aktualizacjami - wiadomość - 2018-02-16
Zamieszanie z aktualizacjami Kingdom Come: Deliverance może przyprawić o ból głowy nawet mnicha.

Sytuację ratować musieli włodarze Warhorse Studios z Danielem Vavrą na czele. Przede wszystkim przeprosili oni za zamieszanie z mylącymi i szorstkimi odpowiedziami na pytania. Ich zdaniem aferę spowodowali nowi pracownicy działu PR, którzy po prostu nie wytrzymali presji. Obiecali, że poprawią się pod tym względem. Wyjaśnili również, z czego wynikają nieporozumienia związane z aktualizacjami na poszczególnych platformach. Kolejne patche mają po prostu inne oznaczenia numeryczne w zależności od konsoli (na przykład pierwszy na PlayStation 4 był podpisany jako 1.0.2) a nawet terytorium (gdzieniegdzie na platformie firmy Sony Day One Patch nosił numer 1.0.1). W każdym razie, twórcy zaznaczyli, że jeśli w menu głównym Kingdom Come: Deliverance widnieje liczba 1.1, oznacza to, że nasza wersja posiada łatkę wypuszczoną tuż po premierze. Powinno tak być na wszystkich platformach. Natomiast co tyczy się problemu z kucaniem i wyciąganiem łuku na Xboksie One, nie występuje on u wszystkich graczy.

Posiadacze Kingdom Come: Deliverance na PC oraz PlayStation 4 mogą cieszyć się już kolejną aktualizacją do gry (na platformie firmy Sony została ona oznaczona liczbą 1.0.3), wprowadzającą ją w wersję 1.2. Na Xboksie One łatka z numerem 1.0.0.118 wciąż przechodzi przez proces weryfikacyjny i ma ukazać się wkrótce. Przypominamy, że w ciągu kolejnych dwóch tygodni powinien zadebiutować następny duży patch naprawiający sporo błędów i innych niedogodności. Miejmy nadzieję, że w jego przypadku obędzie się bez zbędnego zamieszania.