Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360NDSWiiPS2PSP
Okładka Shrek the Third (PC)
OkładkaShrek the Third (PC)

Shrek Trzeci

Shrek the Third

Shrek the Third to komputerowa adaptacja animowanego obrazu kinowego o tym samym tytule. Fabuła gry pokrywa się z filmem, a zatem po raz trzeci już zastajemy naszych bohaterów, m.in. Shreka, Fionę i Osiołka, w bardzo kłopotliwej sytuacji.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shrek Trzeci Premiera

14maj2007

Wii PS2 X360 PC NDS

10cze2007

PSP

Shrek the Third to komputerowa adaptacja animowanego obrazu kinowego o tym samym tytule. Fabuła gry pokrywa się z filmem, a zatem po raz trzeci już zastajemy naszych bohaterów, m.in. Shreka, Fionę i osiołka, w bardzo kłopotliwej sytuacji. Mianowicie, gdy Shrek wraz ze swymi kompanami, osiołkiem i kotem w butach, wyruszyli na poszukiwanie zbuntowanego księcia Artura, który to zdaje się być idealnym następcą tronu w Zasiedmiogórogródzie, znany z części drugiej Książę z bajki, przeprowadził zamach stanu i przejął władzę w królestwie. W oczekiwaniu na ich powrót Fiona zorganizowała ruch oporu. Tutaj wkraczamy do akcji i musimy przywrócić w Zasiedmiogórogródzie porządek.

Autorzy programu serwują nam przygodę składającą się z około 20 poziomów. W czasie ich przemierzania natrafimy na lokacje znane ze srebrnego ekranu, a także na całkiem nowe miejsca, opracowane wyłącznie z myślą o grze, jak np. Zamek Złej Królowej. Etapy pełne są najróżniejszych zagadek, przeciwników i zadań zręcznościowych, a część z nich dedykowana jest tylko określonym bohaterom (np. trzy poziomy dla księżniczek Fiony i Śpiącej Królewny).

W trakcie zabawy gracze mają okazję pokierować poczynaniami animowanych postaci znanych z kina i wykorzystać szereg ich specjalnych ruchów. Mowa tu m.in. o tytułowym Shreku i jego ogrzej sile, Fionie i jej kopniaku z wyskoku, omdlewającym ataku Śpiącej Królewny czy Mocy Excalibura księcia Artura. Opanowanie ich stosowania jest konieczne do pokonania wrogów, jacy stają im na drodze, z samym Księciem z bajki i jego zbirami na czele.

Shrek the Third poza trybem singleplayer umożliwia również zabawę wieloosobową, na którą składa się sześć mini-gierek o następujących nazwach: Castle Attack, Shrekleboard, Frog Herder, Shooting Gallery, Catacombs Leap i Ships Ahoy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 1156 głosów czytelników.

Shrek Trzeci cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Shrek Trzeci

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shrek Trzeci Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Wii
PS2
X360
PC
PSP
NDS