Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360NDSPS2PSPWii
Okładka Shrek the Third (PC)

Shrek Trzeci

Shrek the Third

Shrek the Third to komputerowa adaptacja animowanego obrazu kinowego o tym samym tytule. Fabuła gry pokrywa się z filmem, a zatem po raz trzeci już zastajemy naszych bohaterów, m.in. Shreka, Fionę i Osiołka, w bardzo kłopotliwej sytuacji.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Okładka Shrek the Third (PC)

data premiery gry:

14maj2007

Wii PS2 X360 PC NDS

10cze2007

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shrek the Third to komputerowa adaptacja animowanego obrazu kinowego o tym samym tytule. Fabuła gry pokrywa się z filmem, a zatem po raz trzeci już zastajemy naszych bohaterów, m.in. Shreka, Fionę i osiołka, w bardzo kłopotliwej sytuacji. Mianowicie, gdy Shrek wraz ze swymi kompanami, osiołkiem i kotem w butach, wyruszyli na poszukiwanie zbuntowanego księcia Artura, który to zdaje się być idealnym następcą tronu w Zasiedmiogórogródzie, znany z części drugiej Książę z bajki, przeprowadził zamach stanu i przejął władzę w królestwie. W oczekiwaniu na ich powrót Fiona zorganizowała ruch oporu. Tutaj wkraczamy do akcji i musimy przywrócić w Zasiedmiogórogródzie porządek.

Autorzy programu serwują nam przygodę składającą się z około 20 poziomów. W czasie ich przemierzania natrafimy na lokacje znane ze srebrnego ekranu, a także na całkiem nowe miejsca, opracowane wyłącznie z myślą o grze, jak np. Zamek Złej Królowej. Etapy pełne są najróżniejszych zagadek, przeciwników i zadań zręcznościowych, a część z nich dedykowana jest tylko określonym bohaterom (np. trzy poziomy dla księżniczek Fiony i Śpiącej Królewny).

W trakcie zabawy gracze mają okazję pokierować poczynaniami animowanych postaci znanych z kina i wykorzystać szereg ich specjalnych ruchów. Mowa tu m.in. o tytułowym Shreku i jego ogrzej sile, Fionie i jej kopniaku z wyskoku, omdlewającym ataku Śpiącej Królewny czy Mocy Excalibura księcia Artura. Opanowanie ich stosowania jest konieczne do pokonania wrogów, jacy stają im na drodze, z samym Księciem z bajki i jego zbirami na czele.

Shrek the Third poza trybem singleplayer umożliwia również zabawę wieloosobową, na którą składa się sześć mini-gierek o następujących nazwach: Castle Attack, Shrekleboard, Frog Herder, Shooting Gallery, Catacombs Leap i Ships Ahoy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1152 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Shrek Trzeci

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shrek Trzeci

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Shrek Trzeci - recenzja gry
Shrek Trzeci - recenzja gry

Recenzja 4 czerwca 2007, 14:20

Oprócz walki musimy stale zbierać różnorakie przedmioty. W zdecydowanej większości są to monety, za które możemy potem kupować w sklepie różne rzeczy, ale nie zabraknie także koron, kapeluszy, kufli itd. Właśnie głównie z ich znajdowaniem wiążą się zadania drugorzędne, jakie możemy wykonać w trakcie trwania misji. Niestety twórcom chyba szybko skończyły się pomysły, bo questy poboczne nie zmieniają się praktycznie w ogóle. Na ogół są to: przejście zadania bez utraty życia, efektowne wykończenie kilku przeciwników i znalezienie odpowiedniej liczby przedmiotów. Trudno trafić na cokolwiek innego. Może wprowadzenie postaci neutralnych, które zlecałyby nam proste questy, okazałoby się dużo ciekawszym rozwiązaniem?

Wii
PS2
X360
PC
PSP
NDS