Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2012, 10:35

autor: Sarge

Brave: The Video Game - zapowiedź gry na podstawie filmu animowanego Merida waleczna

W tym roku do kin trafi film animowany Merida waleczna. W okolicach światowej premiery obrazu na rynku zadebiutuje także gra zręcznościowa o nazwie Brave: The Video Game.

Firma Disney Interactive Media Group zapowiedziała zręcznościówkę Brave: The Video Game. Jest to gra na podstawie nadchodzącego filmu animowanego Brave, który w polskich kinach wyświetlany będzie pod nazwą Merida waleczna.

Produkcja jest tworzona przez studio Behaviour Interactive i ukaże się na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii, DS-ie oraz PC. Termin wydania został ustalony ogólnie na tegoroczną wiosnę, z tym że raczej pod jej koniec, ponieważ gra ma zadebiutować w okolicach amerykańskiej premiery filmu, która odbędzie się 22 czerwca.

Brave: The Video Game rozszerzy historię przedstawioną w obrazie kinowym. Wcielimy się w Meridę – odważną łuczniczkę, która napotka na swojej drodze wiele niebezpieczeństw. W konsolowych wersjach dodatkowo obejmiemy kontrolę nad kilkoma innymi postaciami. Wypełnimy nimi różnego rodzaju zadania i rozwiążemy liczne zagadki.

Brave: The Video Game - zapowiedź gry na podstawie filmu animowanego Merida waleczna - ilustracja #1
Kadr filmu Merida waleczna

Użytkownicy konsol stacjonarnych będą mogli sprawdzić nie tylko główny tryb dla jednego gracza, ale także przeżyć kooperacyjną przygodę lub sprawdzić opcję Bear Mode, w której „zagramy jako niedźwiedź”. W informacji prasowej nie ma żadnych szczegółów na temat edycji pecetowej – niewykluczone, że ominie ją część z opisanych powyżej atrakcji.

Nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat rozgrywki. Wiadomo jedynie, że będziemy „biegać, skakać i wywalczać sobie drogę w krajobrazie mitycznej i tajemniczej Szkocji”. Produkcja łączyć będzie zatem elementy charakterystyczne dla platformówek i gier akcji. Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zaoferuje wsparcie dla kontrolerów PlayStation Move i Kinect.

Brave: The Video Game - zapowiedź gry na podstawie filmu animowanego Merida waleczna - ilustracja #2Film Merida waleczna opowiada o losach tytułowej łuczniczki Meridy – córki króla Fergusa oraz królowej Elinor. Pewnego razu księżniczka ucieka z zamku, czym wywołuje spore zamieszanie w królestwie. Merida na swojej drodze spotyka starą wiedźmę, która rzuca na główną bohaterkę złe zaklęcie. Chcąc cofnąć rzucony urok, księżniczka rusza na pełną niebezpieczeństw przygodę.