Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2012, 09:40

autor: Sarge

Wyniki finansowe Tecmo Koei. Dead or Alive 5 w rękach ponad pół mln graczy

Firma Tecmo Koei przedstawiła wyniki sprzedaży bijatyki Dead or Alive 5. Według ujawnionych danych, produkcja studia Team Ninja do końca września została zakupiona przez ponad pół miliona graczy. Informacja jest częścią raportu finansowego za pierwszą połowę bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2012 roku – 30 września 2012 roku).

Firma Tecmo Koei ujawniła wyniki finansowe za pierwszą połowę bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2012 roku – 30 września 2012 roku). Dowiedzieliśmy się między innymi, że gra Dead or Alive 5 trafiła do ponad pół miliona graczy.

Jak donosi serwis Siliconera, kolejna odsłona popularnej bijatyki została zakupiona przez 580 tysięcy osób na całym świecie. Wygląda jednak na to, że do tej pory wynik został nieco poprawiony. Prawdopodobnie dotyczy on kilku pierwszych dni po premierze, gdyż tytuł zadebiutował na amerykańskim rynku 25 września (trzy dni później w Europie), a raport dotyczy okresu do 30 września bieżącego roku.

Dead or Alive 5 - 2012-10-30
Dead or Alive 5

W pierwszym półroczu fiskalnym firma Tecmo Koei osiągnęła zysk w wysokości 4,2 mld jenów (ok. 52,9 mln dolarów), co jest wynikiem o 1,8% mniejszym w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Z kolei całkowite przychody uplasowały się na poziomie 13,7 mld jenów (ok. 172,6 mln dolarów), czyli o 0,7% mniej niż w zeszłym roku.

Oprócz tego ujawniono, że sama dywizja odpowiedzialna za gry wideo przyniosła zysk w wysokości 869 mln jenów (ok. 10,9 mln dolarów). Przyczyniła się do tego przede wszystkim sprzedaż Dead or Alive 5 (celem jest osiągnięcie w pewnym momencie pułapu 1 mln egzemplarzy), a także światowe premiery gier Pokemon Conquest oraz One Piece: Pirate Warriors. W samej Japonii ostatnio zadebiutowały takie produkcje jak Samurai Warriors Chronicle 2nd, Warriors Orochi 3 Special oraz Nobunaga’s Ambition: Tendou with Power Up Kit i z całą pewnością one również miały swój wkład w osiągnięcie powyższych rezultatów.