Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Pokemon Conquest (NDS)
OkładkaPokemon Conquest (NDS)

Pokemon Conquest NDS

Pokemon Conquest to wyprodukowana przez studio Tecmo Koei gra akcji z elementami taktycznymi, której fabuła osadzona została w popularnym uniwersum anime. Zadaniem gracza jest obronić region Ransei przed groźnym wodzem Nobunaga i jego armią.

Akcji | turowe | taktyczne | 2D | Pokemon | samuraje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Conquest Premiera NDS

18czerwca2012

producent: Koei Tecmo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokémon Conquest to propozycja firmy Tecmo Koei skierowana do posiadaczy przenośnej konsoli Nintendo DS i zarazem fanów opowieści o pokemonach. Produkcja utrzymana została w konwencji przygodowej gry akcji z turowym trybem walki.

Fabuła Pokémon Conquest koncentruje się wokół walki z przebiegłym wodzem Nobunagi, który wraz ze swoją armią pragnie zniszczyć region Ransei. Aby go powstrzymać potrzebna jest pomoc legendarnego pokemona. Ten jednak może zostać przyzwany tylko wtedy, kiedy uda się zjednoczyć zwaśnione ze sobą królestwa.

Zadanie polega na podbiciu 17 królestw, a następnie walce z Nobunagą. Historia przedstawiona w kampanii głównej podzielona została na rozdziały. W każdym z nich gracz kieruje poczynaniami innej postaci o specyficznym atrybutach i musi sprostać określonym warunkom zwycięstwa.

W trakcie rozgrywki dużą rolę odgrywa system walki bazujący na klasycznej mechanice turowej. Potyczki toczą się na planszach o zróżnicowanych właściwościach, dlatego kluczowe znaczenie ma dobór właściwego rodzaju pokemonów. Ich kolekcja poszerza się wraz z podbojem kolejnych królestw. Co ciekawe, fantastyczne stworzenia mogą posługiwać się odmiennymi umiejętnościami pod wodzą poszczególnych herosów.

Pokémon Conquest oferuje kilka trybów zabawy. Poza kampanią główną i szybkimi potyczkami z komputerową sztuczną inteligencją istnieje także możliwość zmierzenia się z innym graczem za pośrednictwem łącza sieci bezprzewodowej (wifi).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Pokemon Conquest: Odpowiednia dla każdego wieku.