Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 11:41

autor: Olek

Dead or Alive 5 zadebiutuje we wrześniu

Podczas odbywającej się w San Francisco Konferencji Deweloperów Gier (GDC) firma Tecmo Koei zaprezentowała nowy zwiastun bijatyki Dead or Alive 5. Premiery tytułu, który wydany zostanie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, można spodziewać się po wakacjach.

Dead or Alive 5 zadebiutuje we wrześniu - ilustracja #1

Dead or Alive – co warto wiedzieć o serii?

Dead or Alive to cykl zręcznościowych bijatyk 3D, inspirowanych marką Virtua Fighter. Pierwsza gra z serii ukazała się w 1996 roku na automatach firmy Sega, a rok później zadebiutowała na konsoli Sega Saturn. Do tej pory cykl doczekał się 15 odsłon, włącznie ze spin-offowymi Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball i Dead or Alive Xtreme 2, na kilkunastu platformach sprzętowych. Rozwojem serii zajmuje się producencko-wydawniczy tandem złożony ze studia deweloperskiego Team Ninja oraz firmy Tecmo Koei.

O tym, że ekipa studia Team Ninja szykuje kontynuację serii Dead or Alive wiemy od... sześciu lat. Deweloperzy, którzy najwyraźniej nie ścigali się z czasem, są wreszcie bliscy ukończenia prac nad swoim dziełem. Zgodnie z informacją przekazaną przez firmę Tecmo Koei, która jest wydawcą Dead or Alive 5, tytuł zadebiutuje na sklepowych półkach we wrześniu.

Czego można spodziewać się po nowej odsłonie serii? Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że w grze pojawi się miks bohaterów znanych z wcześniejszych części i postaci zaproszonych na „gościnne występy”. Potwierdzeni herosi to m.in. Ayane, Kasumi, Tina Armstrong, Zack, Ryu Hayabusa (Ninja Gaiden) oraz Akira Yuki (Virtua Fighter). Twórcy obiecują kilkanaście trybów zabawy, wielopoziomowe areny i rzecz jasna fantastyczną oprawę wizualną. O tym, jak wyglądać będą pojedynki w Dead or Alive 5 możecie przekonać się oglądając najnowszy zwiastun produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dead or Alive 5
  2. Pierwszy zwiastun gry Dead or Alive 5