Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2011, 14:18

autor: Jiker

Wieści ze świata (Mirror's Edge, Shenmue, APB) 3/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie bety APB: Reloaded, premierze Beyond Good & Evil HD, przyszłości marek Mirror’s Edge, Elite i Shenmue, a także o platformie Move.Me. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie bety APB: Reloaded, premierze Beyond Good & Evil HD, przyszłości marek Mirror’s Edge, Elite i Shenmue, a także o platformie Move.Me. Zapraszamy do lektury.

APB: Reloaded

Zespół Reloaded Productions powołany do życia przez firmę GamersFirst w celu nadzorowania reaktywacji gry MMO APB (pod tytułem APB: Reloaded), poinformował o rozpoczęciu pierwszego etapu zamkniętych beta testów produkcji. Dopuszczono do niego 2500 mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Do końca tego tygodnia do bety powinno zostać dopuszczonych około 20 tysięcy kandydatów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo później w testach udział wezmą już wszyscy chętni (ok. 100 tysięcy graczy z całego świata).

Beyond Good & Evil HD

Do sprzedaży za sprawą Xbox Live Arcade trafiła gra Beyond Good & Evil HD – konwersja wielkiego, ale niedocenionego hitu z 2003 roku. Dzieło kultowego projektanta Michela Ancela (autora Raymana) możecie zakupić za równowartość 800 punktów Microsoftu. Według plotek edycja gry dedykowana konsoli PlayStation 3 zawita na PlayStation Network w przyszłym tygodniu.

Wieści ze świata (Mirror's Edge, Shenmue, APB) 3/03/11 - ilustracja #1

Mirror’s Edge

Frank Gibeau, szef grupy EA Games, oznajmił w rozmowie redakcją serwisu CVG, że marka Mirror’s Edge nie została uśmiercona (mimo plotek, jakie pojawiły się w Internecie przed dwoma tygodniami), a EA cały czas rozpatruje różne kierunki rozwoju serii. W chwili obecnej Gibeau nie mógł jednak podzielić się żadnymi konkretami, na które niecierpliwie czekamy.

Elite IV

David Braben, stojący na czele studia Frontier Developments, po raz kolejny przypomniał nam o czwartej odsłonie cyklu kosmicznych symulatorów Elite Frontier. Mianowicie, oznajmił on w trakcie Game Developers Conference, że tytuł ciągle znajduje się w fazie projektowania. Być może Elite IV nie podzieli zatem losu innej gry Brabena, The Outsider, której deweloping został najwyraźniej wstrzymany.

Shenmue 3

Według Yu Suzukiego, firma SEGA byłaby skłonna zlecić mu produkcję trzeciej odsłony serii Shenmue. „Wszystko jednak rozbija się o kwestię budżetu”, powiedział słynny twórca podczas GDC 2011. Japoński wydawca wstrzymał prace nad kolejnymi częściami, gdy okazało się, że gra nie potrafi na siebie zarobić (stworzenie tylko części pierwszej kosztowało 47 milionów dolarów). Suzuki pragnie dokończyć historię Ryo Hazukiego (koncept jak najbardziej istnieje), lecz zdaje sobie sprawę, że będzie to bardzo drogie przedsięwzięcie. Pierwsze dwie części wydano na początku ubiegłej dekady na Dreamcasta. „Dwójka” doczekała się później konwersji na Xboksa (na płycie znalazł się też film streszczający fabułę „jedynki”).

PlayStation Move

Firma Sony zapowiedziała oficjalnie program Move.Me. Za jego sprawą studenci, pracownicy naukowi i hobbyści będą mogli tworzyć aplikacje na komputery klasy PC, obsługujące kontroler PlayStation Move. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

L.A. Noire

Dynasty Warriors 7

Cars 2: The Video Game

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game

Resistance 3

Samurai Warriors: Chronicles

The Last Guardian

Slam Bolt Scrappers

Islands of Wakfu

Catherine

Bangai-O HD: Missile Fury

Earth Defense Force: Insect Armageddon

Battle: Los Angeles

Mystery Case Files: 13th Skull

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield 3

Drakensang: Phileasson's Secret

Fireburst

Gettysburg: Armored Warfare - Z dziennika dewelopera #1

Metal Assault

Elemental: Fallen Enchantress - Z dziennika dewelopera #1 - walka

Mythos - MMO w stylu Diablo Gramy!

Shogun 2: Total War - historia serii #1 (PL)

Shogun 2: Total War - historia serii #2 (PL)

Mount & Blade: With Fire and Sword

Ms. ‘Splosion Man

Pride of Nations

Trapped Dead

Crysis 2 - Multiplayer Demo

Dragon Age II - The Exiled Prince

Defenders of Ardania

Arcania: Fall of Setarrif

inFamous 2

Magna Mundi

Tropico 4

Ace Combat: Assault Horizon - 108th Task

Assassin's Creed: Brotherhood - Porwanie Da Vinciego

CrimeCraft

Brink

gry