Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PC
Okładka Slam Bolt Scrappers (PS3)
OkładkaSlam Bolt Scrappers (PS3)

Slam Bolt Scrappers

Niezwykłe połączenie układanki, zręcznościówki i gry akcji. Buduj swoją wieżę z klocków, niszcz złowrogie stworki, zdobywaj kolejne elementy konstrukcji, broń się przed atakami przeciwnika i spróbuj zniszczyć jego budowlę.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Slam Bolt Scrappers Premiera

15mar2011

PS3

14mar2013

PC

Slam Bolt Scrapper to nietuzinkowa, doprawiona akcją wariacja na temat Tetrisa od studia Fire Hose Games.

Akcja gry osadzona została w fikcyjnym mieście Slam Bolt City. Gracz wciela się w rolę ambitnego budowniczego wież, a jego zadaniem jest wznoszenie konstrukcji mogących oprzeć się inwazji stworów spadających z nieba i jednocześnie wyeliminować konkurencję.

Rozgrywka to swoisty miszmasz elementów z takich gier jak Tetris, Rampart czy Super Puzzle Fighter. Gracz kieruje poczynaniami robotnika wyposażonego w plecak odrzutowy. Jego zadaniem jest unieszkodliwianie spadających z nieba stworków, które chcą zniszczyć powstającą wieżę, za co zdobywa różnokolorowe klocki, służące do budowy wieży. Ułożenie elementów w jednokolorowe kwadraty o wymiarach 2x2, 3x3 lub 4x4 aktywuje specjalne bronie (np. lasery, wyrzutnie rakiet, osłony). Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że należy bronić swojej konstrukcji przed rywalami i jednocześnie atakować ich wieże.

Gra pozwala na rywalizację z komputerową sztuczną inteligencją, jednak pełny potencjał ujawnia dopiero podczas zmagań z żywymi przeciwnikami. W zabawie wieloosobowej uczestniczyć można maksymalnie czterech graczy z podziałem na dwie drużyny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Slam Bolt Scrappers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Slam Bolt Scrappers Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PC