Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3X360
Okładka Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix (PC)

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix to remake gry logicznej, która swoją premierę miała w 1996 roku. Pierwowzór pierwotnie stworzony został na automaty arcade. W kolejnych latach produkcję wydano na inne platformy sprzętowe.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Okładka Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC

1paź2007

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix toremake gry logicznej, która swoją premierę miała w 1996 roku. Pierwowzór pierwotnie stworzony został na automaty arcade. W kolejnych latach produkcję wydano na inne platformy sprzętowe. Zmiany wprowadzone do remake’u sprowadzają się głównie do ulepszenia oprawy audiowizualnej. Za przygotowanie gry odpowiedzialny jest koncern Capcom.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały niezmienione. W dalszym ciągu mamy do czynienia z inspirowaną Tetrisem produkcją, jednak o nieco bardziej skomplikowanych zasadach. Po obu stronach ekranu widoczne są pola (jedno nasze, drugie naszego przeciwnika), które zapełniane są spadającymi z góry różnokolorowymi klockami. Zadaniem gracza jest układanie ich w ten sposób, by stworzyć jednobarwną figurę. Następnie należy pozbyć się jej z planszy. Dokonujemy tego za pomocą specjalnego klocka utrzymanego w odpowiedniej kolorystyce. Usunięcie każdej figury powoduje spadnięcie na pole przeciwnika większej liczby różnokolorowych klocków i obrazowane jest ciosem wykonanym przez znajdujące się w centralnej części ekranu animowane postacie. Wśród nich napotkamy wojowników z takich gier Capcomu jak Street Fighter, Darkstalkers czy Cyberbots. Pojedynek wygrywa się wtedy, gdy pole przeciwnika zostaje całkowicie zapełnione klockami.

Gracz może liczyć na trzy podstawowe tryby zabawy – X, Y oraz Z. Tryb X oferuje klasyczną wersję rozgrywki. W trybie Y wystarczy dopasowywać do siebie klocki z tego samego koloru, aby móc odnieść zwycięstwo. W trybie Z odwrócone zostaje pole gry. Oznacza to, że klocki przemieszczają się w stronę górnej krawędzi ekranu. Opisywana gra ma także do zaoferowania multiplayer zarówno offline jak i online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix

Klasyfikacja PEGI Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Puzzle Fighter w następnym tygodniu na X360 i PS3
Puzzle Fighter w następnym tygodniu na X360 i PS3

wiadomość23 sierpnia 2007

Firma Capcom oficjalnie potwierdziła, że w przyszłym tygodniu wyda Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix na platformy Xbox Live oraz PlayStation Network. Posiadacze konsol Microsoftu dostaną tę pozycję 29 sierpnia, natomiast wersja na PlayStation 3 wyląduje na PS Store dzień później.

Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade
Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade

wiadomość7 sierpnia 2007

Microsoft zapowiadając grę, która jutro trafi do oferty Xbox LIVE Arcade, zdradził również swoje plany dotyczące produkcji, jakie w kolejnych tygodniach lata będą udostępnione graczom w ramach tego serwisu. Wśród nich znajdą się zarówno tytuły sprzed lat jak i nowe, przygotowane specjalnie z myślą o XBLA gry.

PS3
X360
PC