Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Bangai-O HD: Missile Fury (X360)
OkładkaBangai-O HD: Missile Fury (X360)

Bangai-O HD: Missile Fury X360

Odświeżona wersja klasyczne strzelanki 2D, w której nagłe skoki adrenaliny są gwarantowane. Twórcy produkcji postawili na zupełnie zwariowany styl rozgrywki: gracz walczy z przeciwnikami wypluwającymi w jego stronę dosłownie tysiące pocisków.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bangai-O HD: Missile Fury Premiera X360

4maja2011

producent: Treasure wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bangai-O HD: Missile Fury

Ikaruga

Otomedius Excellent

Eclosion

Bangai-O HD: Missile Fury to odrestaurowana wersja niezwykle udanej, klasycznej strzelaniny wydanej oryginalnie na konsole Nintendo 64 i Dreamcasta w roku 1999. Produkcja została opracowana przez mistrzów gatunku, czyli artystów japońskiego studia Treasure. Mają oni w dorobku m.in. takie hity, jak Gunstar Heroes, Alien Soldier, Guardian Heroes, Radiant Silvergun oraz przede wszystkim Ikaruga. Gra jest dostępna z poziomu serwisu Xbox Live Arcade.

W Bangai-O HD: Missile Fury gracz, podobnie jak w oryginale, wciela się w pilota potężnego mecha Bangai-O i bierze udział w walce z członkami Kosmicznego Gangu. Uczestnik zabawy przemieszcza się po dwuwymiarowym środowisku, eliminując pojawiające się na ekranie oddziały wroga. Gra stawia na bardzo dynamiczny przebieg starć, wymagając przy tym nieustannego wykazywania się sporymi umiejętnościami w celu pozostania przy życiu. Z tego też powodu polecana jest głównie miłośnikom gatunku.

W przeciwieństwie do oryginału, który oferował możliwość ukończenia 44 poziomów, w Bangai-O HD: Missile Fury studio Treasure zdecydowało się na zamieszczenie 100 światów, wypełnionych po brzegi niebezpiecznymi przeciwnikami. Ponadto dodatkiem, który wpływa znacząco na poprawę doznań płynących z rozgrywki jest wysokiej jakości oprawa graficzna ukazana w rozdzielczości HD.

Wzorem Bangai-O Spirits, które zostało wydane w 2008 roku na przenośne Nintendo DS, w grze znalazł się rozbudowany edytor poziomów. Dzięki temu narzędziu gracz tworzy od podstaw własne etapy. Gotową lokację może wypróbować samodzielnie, bądź też pochwalić się nią przed innymi graczami, dzieląc się z nimi swoją twórczością za pośrednictwem Xbox Live.

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bangai-O HD: Missile Fury

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Bangai-O HD: Missile Fury Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live