Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PSPWii
Okładka Eclosion (X360)

Eclosion

Zręcznościowa strzelanka w realiach sci-fi, będąca arcade’owym shoot’em up z widokiem z góry. Jako wysłannik państwa Altas stajemy do walki z setkami przeciwników, zdobywając przy tym liczne bonusy.

Zręcznościowe | FPP | science fiction

Okładka Eclosion (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PSP Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eclosion to wertykalna strzelanina, łącząca w sobie zasady staroszkolnych zręcznościówek znanych z salonów gier arcade oraz nowoczesną oprawę audiowizualną. Produkcja została opracowana przez firmy Candella Systems oraz Eipix Entertainment (mające w dorobku futurystyczne wyścigi Pyroblazer).

Historia przedstawiona w Eclosion nie jest zbyt rozbudowana. Gracz, wcielający się w asa powietrznych sił państwa Altas, zostaje wysłany w samobójczą misję, której celem jest unicestwienie tajemniczej Królowej. Przepowiednia głosi bowiem, że stanie ona na czele złowrogiej armii i podejmie próbę opanowania całego Wszechświata. Akcja Eclosion została umiejscowiona w dziesięciu środowiskach – w tym na terenie baz wojskowych, planet pokrytych lodem oraz czynnymi wulkanami, a także w przestrzeni kosmicznej.

Główny tryb rozgrywki składa z ponad czterdziestu misji, w czasie których gracz ściera się z czterdziestoma typami przeciwników, w tym potężnymi bossami. Z wrogami walczymy zasiadając na sterami jednego z czterech myśliwców. Maszyny rozróżniamy nie tylko na podstawie wyglądu, ale także kilku parametrów (m.in. prędkość lub wytrzymałość), które w miarę postępów w walce rozbudowujemy. Na pokładzie myśliwca możemy zamontować uzbrojenie wybierane spośród dwudziestu rodzajów.

Oprawa graficzna Eclosion została opracowana w pełnym trójwymiarze, z wykorzystaniem silnika graficznego Ultra Engine (użytego również w Pyroblazer). Szczególnie efektownie prezentują się różnorakie efekty świetlne, wywoływane potężnymi eksplozjami. Bardzo klimatycznie brzmi 90-miutowa ścieżka dźwiękowa, nagrana z wykorzystaniem oryginalnych chipów dźwiękowych Commodore 64.

Eclosion składa się zarówno z trybu dla pojedynczego gracza, jak i klasycznej dla tego gatunku kooperacji. Ponadto w grze można znaleźć dział z różnymi statystykami, a w miarę sukcesów gracz jest w stanie odblokować kilka dodatkowych misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Eclosion

Wymagania wiekowe Eclosion

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Eclosion

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PSP
Wii