Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Shred Nebula (X360)

Shred Nebula X360

Efektowna strzelanina, w której wydarzenia obserwowane są z lotu ptaka. Wcielamy się w postać pilota statku kosmicznego, eliminując jednostki wroga.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Shred Nebula (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

3września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shred Nebula to debiutancki projekt studia developerskiego CrunchTime Games. Jest to dynamiczna strzelanina, pod wieloma względami nawiązująca do takich klasyków jak Stardust czy Asteroids. Opisywany produkt przygotowano z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

W trakcie zabawy przejmuje się kontrolę nad statkiem kosmicznym o nazwie RIP ROCKET. Gracz zajmuje się eliminacją pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Są to przede wszystkim inne statki kosmiczne, występujące w kilkunastu różnych odmianach. W grze nie zabrakło również typowych dla tego typu strzelanin bossów. Do eliminowania oponentów wykorzystuje się bogaty arsenał futurystycznych broni. Na uwagę zasługują także mechanizmy pozwalające na wypuszczanie wabików, dzięki czemu możliwe staje się unikanie ataków rakietowych czy innych tego typu zagrożeń.

Do dyspozycji gracza oddano szeroki trybów rozgrywki, służących zarówno zabawie w pojedynkę, jak i z udziałem innych osób. Do tej pierwszej grupy należy przede wszystkim zaliczyć tryb fabularny, w którym oprócz pokonywania kolejnych plansz poznaje się także dalsze losy głównego bohatera.

Zdecydowanie największy nacisk położono na efektowność oprawy audiowizualnej produktu. Shred Nebula wykorzystuje autorski silnik graficzny o nazwie R.A.K. (Roaming Arcade Killer). Opisywana gra do zaoferowania ma między innymi efektowne, trójwymiarowe tła. Warto dodać, iż co kilka poziomów wystrój otoczenia drastycznie zmienia się. Nie zabrakło również potężnych eksplozji czy szczegółowo animowanych statków kosmicznych. Wydarzenia obserwowane są z lotu ptaka. Producent zadbał o zawarcie zaawansowanego modelu fizycznego, wpływającego przede wszystkim na sposób sterowania statkiem kosmicznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Shred Nebula

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Shred Nebula

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 sierpnia 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 sierpnia 2008)

wiadomość12 sierpnia 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejska premiera Final Fantasy IV, zapowiedzi na Games Convention, obsuwa GTR-a, Eidos zainteresowane Falconem 3D i inne. Zapraszamy do lektury.