Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360
Okładka Islands of Wakfu (PS3)
OkładkaIslands of Wakfu (PS3)

Islands of Wakfu

Kontynuacja historii znanej z gry MMO – Wakfu - stworzonej przez tego samego producenta. Wzbogacona o nowe wątki, a także dodatkowe rozwiązania graficzne.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Islands of Wakfu Premiera

anulowana

PS3

30mar2011

X360

producent: Ankama Studio

Islands of Wakfu to przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której przenosimy się do świata wykreowanego przez francuskiego dewelopera Ankama Studio. Producent jest dobrze znany fanom gatunku MMO, bo odpowiada za niezwykle popularne tytuły Dofus oraz Wakfu. Wszystkie wymienione gry rozgrywają się w tym samym uniwersum.

W Islands of Wakfu wcielamy się w wojowniczkę Norę oraz jej smoczego brata Efrima. Dwójka zamieszkuje magiczną planetę, która stoi w obliczu zagłady. Bohaterowie muszą przemierzyć niszczejący świat i odnaleźć tytułowe wyspy Wakfu, aby uratować resztki swojej cywilizacji, czyli ludu Eliatropów. Przygoda została urozmaicona krótkimi animowanymi przerywnikami filmowymi oraz poruszającą muzyką.

Konsolowa gra studia Ankama łączy elementy „chodzonej bijatyki” ze strzelanką i przygodówką. W Islands of Wakfu nie brakuje więc scen, w których rozmawiamy z postaciami pobocznymi i eksplorujemy otoczenie, chociaż trzon rozgrywki stanowią potyczki z przeciwnikami. W rozwiązaniu dość prostych zagadek niejednokrotnie pomaga Platypus, mały niebieski stworek z łatwością mieszczący się w trudno dostępnych zakamarkach.

Grając w pojedynkę gracz może przełączać się między wspomnianymi bohaterami i korzystać z ich zdolności. Nora jest potężną wojowniczką, która walczy z bliska, a Efrim potrafi miotać pociskami i latać nad polem bitwy. Na kolejnych etapach herosi zyskują nowe zdolności i magiczne moce. Jednym z podstawowych dodatków jest umiejętność teleportacji, ułatwiająca starcia z grupami wrogów oraz umożliwiająca omijanie przepaści.

Cechą charakterystyczną Islands of Wakfu jest prześliczna, ręcznie rysowana oprawa wizualna, która kojarzy się z filmami animowanymi. Kolejną ważną atrakcję stanowi dwuosobowy tryb kooperacji – gracze wcielają się w nim w Norę oraz Efrima i mogą wspólnie ukończyć całą przygodę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Islands of Wakfu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Islands of Wakfu Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3