Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360
Okładka Vandal Hearts: Flames of Judgment (PS3)

Vandal Hearts: Flames of Judgment

Kolejna odsłona znanej serii japońskich taktycznych gier RPG. Dzieło opowiada o wydarzeniach rozgrywających się przed historią znaną z wydanego w 1996 roku pierwowzoru.

Strategiczne

Okładka Vandal Hearts: Flames of Judgment (PS3)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sty2010

X360

21sty2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vandal Hearts: Flames of Judgment to kolejna odsłona znanej produkcji łączącej strategię z elementami RPG. Pierwowzór pojawił się w 1996 roku na konsolę PlayStation i zdobył sporą popularność na całym świecie. Dzieło zostało opracowane przez koncern Konami.

Gra opowiada o fikcyjnym kontynencie Sostegaria, na którym dwa rywalizujące ze sobą królestwa stają w obliczu wojny. Poznajemy losy młodego wojownika Tobiasa Martina, który próbuje obronić swoją ojczystą okolicę oraz pomścić tych, którzy padli w boju. Bohater jednoczy siły z kilkoma przyjaciółmi, aby walczyć o pokój. Grupa śmiałków będzie musiała zmierzyć się z wieloma nieprzewidzianymi zagrożeniami. Fabuła przedstawia wydarzenia rozgrywające się przed historią znaną z oryginalnego Vandal Hearts.

Tytuł łączy wymagającą strategię z grą RPG, zawierając wiele elementów obu gatunków. Najważniejszym aspektem zabawy są bitwy. Chociaż są one rozgrywane na tury, to cechują się dość dużym tempem akcji. Gracz musi decydować się na kolejne ruchy stosunkowo szybko, gdyż ma określoną ilość czasu. Przed podjęciem działań warto jednak rozejrzeć się po okolicy, sprawdzić siłę przeciwników i zaplanować przebieg całej potyczki. Mapy zostały podzielone na kwadraty, więc przemieszczając się wskazujemy konkretne pole dla danej jednostki.

Oprócz poruszania się po obszernych polach bitew możemy atakować wrogów, używać przedmiotów oraz czarów i wykonywać szereg innych czynności. Warto także wspomnieć o możliwościach rozwoju postaci. W tej odsłonie zostały one nieco ograniczone, ale jednak wciąż są bardzo ważne. Bohaterzy szkolą się w stylach, które uprawiają, np. częste używanie czarów leczniczych przez danego osobnika zwiększa siłę jego leczenia. Wojownicy opisani są oprócz tego kilkoma statystykami – życiem, ilością energii oraz punktami ruchu.

Twórcy przygotowali kilka alternatywnych zakończeń, które zależą tylko i wyłącznie od działań i decyzji graczy. Całość została zrealizowana przy wykorzystaniu dość prostej, ale całkiem efektownej oprawy audiowizualnej. Tytuł oferuje również intuicyjne sterowanie, dzięki któremu operowanie wojownikami nie stanowi problemów nawet podczas skomplikowanych potyczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Vandal Hearts: Flames of Judgment

Klasyfikacja PEGI Vandal Hearts: Flames of Judgment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Vandal Hearts: Flames of Judgment

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (WoW: Cataclysm, SKATE 3, Mass Effect 2) 19/1/10
Wieści ze świata (WoW: Cataclysm, SKATE 3, Mass Effect 2) 19/1/10

wiadomość19 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: lista wystawców na E3 2010, przedsprzedaż WoW: Cataclysm, Ubisoft rezygnuje z licencji, środa w Xbox Live Arcade, data ujawnienia nowego produktu Apple i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09
Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09

wiadomość1 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Merchants of Brooklyn zmienia tytuł, DLC do Skate 2, premiera Worms 2: Armageddon, twórcy F.E.A.R. pracują nad nową strzelaniną, dobre wyniki sprzedaży Wii Sports Resort w Japonii, wyjątkowa edycja kolekcjonerska NBA2K10 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 kwietnia 2009)

wiadomość15 kwietnia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC do Saints Row 2 opóźniony, Activision pozwane w związku z DJ Hero, pecetowy Braid z edytorem poziomów, data premiery DLC do Killzone 2, nowa odsłona Vandal Hearts, beta testy Free Realms i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3