Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2009, 10:55

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC do Saints Row 2 opóźniony, Activision pozwane w związku z DJ Hero, pecetowy Braid z edytorem poziomów, data premiery DLC do Killzone 2, nowa odsłona Vandal Hearts, beta testy Free Realms i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC do Saints Row 2 opóźniony, Activision pozwane w związku z DJ Hero, pecetowy Braid z edytorem poziomów, data premiery DLC do Killzone 2, nowa odsłona Vandal Hearts, beta testy Free Realms i inne. Zapraszamy do lektury.

Saints Row 2

Firma THQ opóźniła premierę pierwszego DLC – Ultor Exsposed – do gry gangsterskiej Saints Row 2. Dojdzie do niej tydzień później, niż do tej pory sądziliśmy, a więc dopiero 23 kwietnia. Dodatek będzie kosztować 800 punktów MS/10 dolarów i trafi do ofert Xbox Live oraz PlayStation Network.

Scratch: The Ultimate DJ

Wydawca Scratch: The Ultimate DJ zarzuca koncernowi Activision oszustwo i konspirację. Przedstawiciele firmy twierdzą, że wykupiła ona dewelopera odpowiedzialnego za zaprojektowanie gry – 7 Studios - jedynie w celu pozyskania zespołu obeznanego z technologią i produkcją tego rodzaju tytułów. Activision miałoby wykorzystać zdobyte informacje przy dewelopingu zapowiedzianego niedawno DJ Hero.

Braid

Jonathan Blow, autor Braida, jednej z najlepszych niezależnych produkcji ostatnich lat, potwierdził na łamach forum platformy Steam, że w wydanej niedawno pecetowej wersji gry znalazł się edytor poziomów. W opublikowanych przez niego postach czytamy, że dokumentacja opisująca narzędzie trafi do rąk graczy wraz z łatką usuwającą kilka błędów wychwyconych przez fanów dzieła. Do jej premiery dojdzie już niebawem. Dodatkowo Blow pracuje nad opcją, która ma nam umożliwić dodawanie plików graficznych zapisanych w Photoshopie do gry i tworzenie z nich teł.

Killzone 2

DLC Steel & Titanium, składający się z dwóch nowych mapek do trybu wieloosobowego, do strzelaniny Killzone 2 trafi na łamy PlayStation Network 30 kwietnia, poinformowała firma Sony Computer Entertainment. Ciągle nie znamy jednak ewentualnej ceny dodatku, choć niewykluczone jest, że zostanie on opublikowany za darmo.

Warhawk

Firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała dwa nowe znaki towarowe. Pierwszy z nich – Starhawk – wydaje się bezpośrednio nawiązywać do udanej sieciowej strzelaniny Warhawk, bijącej swego czasu rekordy popularności na PlayStation Network. Czyżby kosmiczna kontynuacja? Drugi – Dominium – raczej nie ma nic wspólnego z popularnością siecią pizzerii. Wszystko wskazuje na to, że wiąże się z pewną zupełnie nową marką koncernu Sony. Kolejne szczegóły już wkrótce.

World of Warcraft

Blizzard udostępnił nową łatkę do MMORPG World of Warcraft, oznaczoną numerem 3.1.0. Pełną listę zmian, jak i odpowiedni plik, możecie znaleźć w tym miejscu.

Vandal Hearts: Flames of Judgement

We wrześniu w ramach Xbox Live Arcade oraz PlayStation Store zadebiutuje nowa odsłona popularnego w latach 90. cyklu turowych jRPG Vandal Hearts. Flames of Judgement będzie prequelem w stosunku do pierwszej odsłony serii. Produkcja ma posiadać głęboką fabułę, usprawnioną mechanikę rozgrywki oraz oprawę graficzną na poziomie konsol nowej generacji.

Free Realms

Rozpoczęła się otwarta beta pecetowej wersji darmowego MMO Free Realms, przeznaczonego dla młodszych miłośników tego typu rozrywki. Testom produkcji, której światowa premiera ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu, można się oddać po wypełnieniu odpowiedniego formularza. Przypominamy, że Free Realms zostanie wydane także na PlayStation 3. Za grę odpowiedzialna jest firma Sony Online Entertainment.

Xbox Live Arcade

W ofercie Xbox Live Arcade zadebiutowała gra wyścigowa OutRun Online Arcade, poinformował wydawca, firma Sega. Gra oferuje piętnaście tras, dziesięć modeli marki Ferrari oraz tryb rozgrywki sieciowej. Jej cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS. Edycja gry na konsolę PlayStation 3 trafi do PS Store już jutro i będzie kosztować 10 dolarów/euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mini Ninjas X360

Mini Ninjas Wii

Mini Ninjas NDS

Holy Invasion of Privacy, Badman! What Did I Do to

Robocalypse: Beaver Defense

Final Fantasy Agito XIII

Company of Heroes: Tales of Valor

Grand Slam Tennis

Hearts of Iron III

Six Days In Fallujah

Midnight Club: Los Angeles

Champions Online

Star Trek Online

Star Wars: The Old Republic

Boom Blox Bash Party

Age of Decadence

Dziedzictwo Elfów

Patapon 2

Up: The Video Game

Dragon Ball Evolution

Blood Bowl

Drill Sergeant Mindstrong

Dungeon Raiders

Culpa Innata 2: Chaos Rising

Braid

Guitar Hero: Metallica

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Quake Live video betatest

EA Sports Active

Bionic Commando

Black Sigil: Blade of the Exiled

Company of Heroes: Tales of Valor

F.E.A.R. 2: Project Origin - Toy Soldiers

Guitar Hero: Smash Hits

Zeno Clash

Epoka lodowcowa 3

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao

Sacred 2: Fallen Angel

Terminator Salvation: The Videogame

WET

X-Men Origins: Wolverine

gry