Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Decadence (PC)

Age of Decadence PC

Opracowana przez ekipę studia Iron Tower turowa gra cRPG, rozgrywająca się we wzbogaconym magią postapokaliptycznym świecie, dla którego inspirację stanowił schyłek Cesarstwa Rzymskiego.

RPG | fantasy | turowe | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Age of Decadence (PC)

producent: Iron Tower

wydawca: Iron Tower

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14października2015

14października2015

Steam

Age of Decadence jest rozbudowanym, turowym cRPG osadzonym w post-apokaliptycznym świecie ze śladowymi ilościami magii. Twórcy gry, ekipa Iron Tower, przyznają, że inspiracją dla tego ciekawego uniwersum i jego historii stanowił upadek Cesarstwa Rzymskiego.

Akcja gry toczy się kilkaset lat po upadku potężnego Imperium, które swego czasu zostało zaatakowane przez brutalnych Q'antaari. Po wielu latach nieustannej wojny i śmierci tysięcy żołnierzy, najeźdźcy postanowili wezwać do pomocy Bogów Chaosu i ich krwiożercze armie. W odpowiedzi Arcymagowie Imperium wezwali boskie istoty, którym udało się pokonać demonicznych rywali wrzucić ich w Otchłań. Bitwa nieśmiertelnych miała jednak straszliwe skutki dla świata ludzi i doprowadziła do upadku zarówno Q'antaari jak i Imerium. Po wielu latach wydarzenia te traktowane są wyłącznie jako legendy, a dla ludzi liczy się jedynie polityka i dążenie do władzy. Jednak pewnego dnia nasz bohater odnajduje starożytną mapę, która może doprowadzić go do poznania tajemnic przeszłości. Pragnąc dowiedzieć się co dokładnie wydarzyło się wieki temu, wyrusza w długą podróż prowadzącą przez ponure okolice i zrujnowane miasta będące już tylko cieniem swej dawnej świetności.

W Age of Decadence do wyboru mamy siedem klas postaci, między innymi rycerza, najemnika i kupca, oczywiście każda z nich posiada odmienne atuty i słabości, a co za tym idzie wymaga innego podejścia do prowadzenia rozgrywki. Swojego herosa możemy rozwijać w dwudziestu trzech umiejętnościach, wśród których znalazły się zdolności przydatne zarówno dla bohaterów preferujących walkę wręcz, jak i złodziei czy dyplomatów. Możemy również w pewnym stopniu polegać na magicznych talentach, choć te nie są tu tak istotne jak w większości gier fantasy. Posiadane umiejętności w pewnym stopniu wyznaczają drogę wykonania poszczególnych zadań, na przykład postać z dobrze rozwiniętą dyplomacją wybierze raczej pokojowe rozwiązanie konfliktu, z kolei silny wojownik prędzej sięgnie po broń niż wda się w dyskusję. Większość questów możemy wykonać w różny sposób, a nasze decyzje mają wpływ na dalszą rozgrywkę i w końcu doprowadzą nas do jednego z siedmiu zakończeń historii.

Do znalezienia czeka na nas mnóstwo przedmiotów w tym zbroje, bronie, zwoje, narzędzia a nawet przedwojenne relikwie. W dodatku każdy z ośmiu typów oręża (sztylety, miecze, topory, młoty, włócznie, łuki, kusze, broń miotana) posiada inne mocne i słabe strony. Twórcy przygotowali rozbudowany system tworzenia własnych przedmiotów pozwalający nie tylko na ulepszanie posiadanego ekwipunku, ale także tworzenie zupełnie nowych artefaktów. System walki również jest dość złożony - atak na różne części ciała przeciwnika wywołuje inny efekt.

W czasie wykonywania ponad setki dostępnych zadań w Age of Decadence przemierzymy dwadzieścia dwa rodzaje lokacji w tym: miasta, posterunki, wykopaliska, podziemne fabryki oraz świątynie. Gra zrealizowana została na silniku Torque Game Engine, dzięki czemu poruszamy się po szczegółowym, w pełni trójwymiarowym świecie. Twórcy przyłożyli się także do realistycznego oddania zachowania postaci i nagrali w sumie ponad dwieście unikalnych animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Decadence

Wymagania wiekowe Age of Decadence

12+

Wymagania sprzętowe Age of Decadence

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 1.7 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8500 GT/Radeon 4870 lub lepsza
 • 1.5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250/Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 1.5 GB HDD
 • Windows 7/8
The Age of Decadence – RPG debiutuje po jedenastu latach produkcji
The Age of Decadence – RPG debiutuje po jedenastu latach produkcji

wiadomość15 października 2015

Dziś ma miejsce premiera gry Age of Decadence – turowego RPG osadzonego w postapokaliptycznym świecie. Za produkcję odpowiada studio Iron Tower, które zmagało się z tworzeniem tytułu przez jedenaście lat.

Age of Decadence - po jedenastu latach produkcji gra zadebiutuje w październiku
Age of Decadence - po jedenastu latach produkcji gra zadebiutuje w październiku

wiadomość12 września 2015

Studio Iron Tower poinformowało, że znajdujące się w produkcji od jedenastu lat turowe cRPG Age of Decadence jest już prawie gotowe i gra ma trafić do sprzedaży w połowie października tego roku.

Nowy członek rodziny RPG - Age of Decadence

wiadomość4 lipca 2005

Buszując w otchłaniach Internetu natrafiliśmy na nowego reprezentanta gier fabularnych. Nosi on nazwę roboczą Age of Decadence (Wiek Dekadencji) a cała akcja będzie przedstawiona w widoku izometrycznym. Rozgrywka natomiast toczyć się będzie turowo, w post-apokaliptycznym świecie ze śladowymi ilościami magii.