Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3PC
Okładka Scratch: The Ultimate DJ (X360)

Scratch: The Ultimate DJ

Gra muzyczna utrzymana w komiksowej konwencji, wkraczająca w świat rozrywki klubowej. Dystrybuowana jest (opcjonalnie) w wersji z dodatkowym kontrolerem, przypominającym mikser DJ-a.

Towarzyskie | muzyczne

Okładka Scratch: The Ultimate DJ (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scratch: The Ultimate DJ należy do gatunku gier muzycznych. Twórca, firma 7 Studios, próbuje zainteresować klientów muzyką klubową i hip-hopową. Do swojego produktu dołącza także specjalnie przygotowany kontroler.

Produkt amerykańskiej firmy koncentruje się na improwizacji oferowanej przez muzykę klubową oraz rap. Głównym przedmiotem działań są jednak utwory pochodzące z różnych okresów historii muzyki, które sami poddajemy autorskiemu zmiksowaniu. Gra sięga nawet do połowy XX wieku. Wśród najpopularniejszych artystów wymienia się Tupaca Shakura, LL Cool J oraz Ice Cube.

Firma 7 Studios, dzięki współpracy z koncernem Numark, dołącza do produktu dodatkowy kontroler - Scratch Deck. Budową przypomina on konsolę, którą obsługują DJ’e, co nadaje dodatkowego realizmu. Korzystając z wirtualnego miksera odtwarzamy utwory znanych twórców, a także komponujemy własne wersje starszych kawałków. Kontroler posiada zestaw przycisków oraz talerze do skreczowania. Wydanie z dodatkowym panelem jest opcjonalne. Scratch: The Ultimate DJ prowadzi nas ścieżką kariery, od garażowego DJ’a, aż po liczące się w mieście, markowe kluby, w których gromadzą się ważne osobistości. Tylko od nas zależy, jak szybko przebrniemy tę drogę. Ważnym jest, że umiejętności improwizacji podczas gry są dodatkowo punktowane, co pozwala szybciej zdobyć poziom doświadczenia potrzebny do osiągnięcia kolejnego etapu.

Interfejs programu jest bardzo zbliżony do tego, który wykorzystują inne produkcje z gatunku gier muzycznych. Na kolorowej taśmie przemykają przyciski, które mamy naciskać w odpowiednim czasie, za nią widzimy zachowanie gości oraz reakcje samego DJa. Środowisko przedstawione w trójwymiarze atakuje gracza mnogością kolorów. Szata graficzna utrzymana jest w konwencji typowej dla komiksów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Scratch: The Ultimate DJ

Wymagania wiekowe Scratch: The Ultimate DJ

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Yakuza 4, Wolfenstein) 24/09/09
Wieści ze świata (Dead Rising 2, Yakuza 4, Wolfenstein) 24/09/09

wiadomość24 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy screen z Dead Rising 2, świetna sprzedaż Trials HD, zapowiedzianą czwartą odsłonę serii Yakuza, plotki o sprzedaży Electronic Arts i THQ, studio Double Fine pracuje już nad nową grą i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Brutal Legend, World of Warcraft) 7/08/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Brutal Legend, World of Warcraft) 7/08/09

wiadomość7 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: złote Raven Squad, ceny gier w ramach Xbox Live Games on Demand, Activision wycofuje pozew przeciwko Brutal Legend, chiński World of Warcraft ocenzurowany, kolekcjonerska edycja Cities XL i inne. Zapraszamy do lektury.

Kontroler z Scratch: The Ultimate DJ ujawniony
Kontroler z Scratch: The Ultimate DJ ujawniony

wiadomość9 maja 2009

W sieci pojawiły się fotki oraz opis kontrolera, który będzie sprzedawany wraz z grą Scratch: The Ultimate DJ. Będący sporą konkurencją dla DJ Hero tytuł ma oferować urządzenie oczywiście przypominające gramofon i wyposażone w kilka dodatkowych elementów. Za jego stworzenie odpowiada firma Numark, która zajmuje się również produkowaniem prawdziwego sprzętu turntablistycznego.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 kwietnia 2009)

wiadomość22 kwietnia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Will Wright ciągle w EA, debiut Zeno Clash, cena DLC do Killzone 2, Square Enix finalizuje zakup Eidosa, nowe firmware do PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 kwietnia 2009)

wiadomość15 kwietnia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC do Saints Row 2 opóźniony, Activision pozwane w związku z DJ Hero, pecetowy Braid z edytorem poziomów, data premiery DLC do Killzone 2, nowa odsłona Vandal Hearts, beta testy Free Realms i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
PC