Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCX360PS3
Okładka Scratch: The Ultimate DJ (PS3)
OkładkaScratch: The Ultimate DJ (PS3)

Scratch: The Ultimate DJ

Gra muzyczna utrzymana w komiksowej konwencji, wkraczająca w świat rozrywki klubowej. Dystrybuowana jest (opcjonalnie) w wersji z dodatkowym kontrolerem, przypominającym mikser DJ-a.

Towarzyskie | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scratch: The Ultimate DJ Premiera

anulowana

X360 PS3 PC

Gry podobne do Scratch: The Ultimate DJ

Guitar Hero: World Tour

Rock Band

Rock Revolution

Scratch: The Ultimate DJ należy do gatunku gier muzycznych. Twórca, firma 7 Studios, próbuje zainteresować klientów muzyką klubową i hip-hopową. Do swojego produktu dołącza także specjalnie przygotowany kontroler.

Produkt amerykańskiej firmy koncentruje się na improwizacji oferowanej przez muzykę klubową oraz rap. Głównym przedmiotem działań są jednak utwory pochodzące z różnych okresów historii muzyki, które sami poddajemy autorskiemu zmiksowaniu. Gra sięga nawet do połowy XX wieku. Wśród najpopularniejszych artystów wymienia się Tupaca Shakura, LL Cool J oraz Ice Cube.

Firma 7 Studios, dzięki współpracy z koncernem Numark, dołącza do produktu dodatkowy kontroler - Scratch Deck. Budową przypomina on konsolę, którą obsługują DJ’e, co nadaje dodatkowego realizmu. Korzystając z wirtualnego miksera odtwarzamy utwory znanych twórców, a także komponujemy własne wersje starszych kawałków. Kontroler posiada zestaw przycisków oraz talerze do skreczowania. Wydanie z dodatkowym panelem jest opcjonalne. Scratch: The Ultimate DJ prowadzi nas ścieżką kariery, od garażowego DJ’a, aż po liczące się w mieście, markowe kluby, w których gromadzą się ważne osobistości. Tylko od nas zależy, jak szybko przebrniemy tę drogę. Ważnym jest, że umiejętności improwizacji podczas gry są dodatkowo punktowane, co pozwala szybciej zdobyć poziom doświadczenia potrzebny do osiągnięcia kolejnego etapu.

Interfejs programu jest bardzo zbliżony do tego, który wykorzystują inne produkcje z gatunku gier muzycznych. Na kolorowej taśmie przemykają przyciski, które mamy naciskać w odpowiednim czasie, za nią widzimy zachowanie gości oraz reakcje samego DJa. Środowisko przedstawione w trójwymiarze atakuje gracza mnogością kolorów. Szata graficzna utrzymana jest w konwencji typowej dla komiksów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Scratch: The Ultimate DJ: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3
PC