Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2009, 14:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Yakuza 4, Wolfenstein) 24/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy screen z Dead Rising 2, świetna sprzedaż Trials HD, zapowiedzianą czwartą odsłonę serii Yakuza, plotki o sprzedaży Electronic Arts i THQ, studio Double Fine pracuje już nad nową grą i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy screen z Dead Rising 2, świetna sprzedaż Trials HD, zapowiedziano czwartą odsłonę serii Yakuza, plotki o sprzedaży Electronic Arts i THQ, studio Double Fine pracuje już nad nową grą i inne. Zapraszamy do lektury.

Dead Rising 2

Na łamach serwisu Capcom-Unity.com opublikowany został nowy zrzut ekranowy z gry Dead Rising 2 (PC, X360, PS3), której światowa premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2010 roku. Produkcja będzie kontynuacją udanej gry akcji, w której walczyliśmy z setkami zombiaków na terenie ogromnego centrum handlowego.

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Yakuza 4, Wolfenstein) 24/09/09 - ilustracja #1

Xbox 360

Do oferty Xbox Live Marketplace trafiło demo strzelaniny Wolfenstein. Obecnie mogą je pobrać tylko posiadacze złotego abonamentu Xbox Live, a reszta otrzyma taką możliwość 30 września. Kolejnej aktualizacji doczekał się również dashboard Xboksa 360. Update przygotowuje system konsoli do wprowadzenia wsparcia dla serwisów Facebook, Twitter oraz Last.FM. Dowiedzieliśmy się, że do grona Arcade Hits trafiły trzy kolejne produkcje z Xbox Live Arcade – Brain Challenge, Street Fighter II: Hyper Fighting oraz 3D Ultra MiniGolf Adventures. Każda z nich kosztuje 400 punktów MS.

Trials HD

Firma RedLynx ujawniła, że jej najnowsza produkcja – udana zręcznościówka Trials HD wydana w ramach Xbox Live Arcade – znalazła już ponad 300 tysięcy nabywców.

Snoopy Flying Ace/Toy Soldiers

Koncern Microsoft zapowiedział oficjalnie dwie nowe pozycje, które zasilą ofertę serwisu Xbox Live Arcade. Snoopy Flying Ace będzie zręcznościową grą lotniczą, w której przyjdzie się nam wcielić w popularnego Snoopiego. Autorzy przygotują efektowny system rozgrywki, dziesięć zróżnicowanych lokacji, samoloty z możliwości ich tuningu, a także dziewięć trybów rozgrywki wieloosobowej. Toy Soldiers z kolei ma być prostą strategią czasu rzeczywistego, w której przejmiemy kontrolę nad armią plastikowych żołnierzyków. Poprowadzimy ich w misjach rozgrywanych w realiach I wojny światowej oraz w trakcie sieciowych pojedynków toczonych na pięciu mapach.

Yakuza 4

W trakcie targów Tokyo Game Show 2009 zapowiedziano czwartą odsłonę cyklu Yakuza (ostatnio dowiedzieliśmy się, że część trzecia zawita oficjalnie do Stanów Zjednoczonych i Europy). W grze powróci niesamowity Kiryu, który ponownie stoczy walkę o władzę w dystrykcie Kamurocho. Tym razem jednak nie będzie on jedynym głównym bohaterem gry. Tych ma być bowiem czterech: grupę uzupełnia były bezdomny Shun Akiyama, zabójca Yakuzy Taiga Saejima oraz detektyw Masayoshi Tanimura. Ich historię będziemy poznawali w kolejności ustalonej przez twórców z firmy Amusement Vision. W Yakuza 4 otrzymamy również szansę zwiedzenia znacznie większego i bardziej szczegółowego świata gry, niż w poprzednich częściach. Gra trafi do japońskich sklepów w przyszłym roku. Oczywiście wyłącznie na PlayStation 3.

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Yakuza 4, Wolfenstein) 24/09/09 - ilustracja #2

Dragon Quest IV DS

Firma Square Enix prezentuje w trakcie targów Tokyo Game Show 2009 grywalną wersję Dragon Quest IV w wersji na przenośną konsolę Nintendo DS. Produkcja wydana oryginalnie w 1995 roku na SNES-a została odpowiednio odrestaurowana – na ekranach DS-a oglądamy trójwymiarowe tła i dwuwymiarowe postacie, uzupełnione różnego rodzaju efektami graficznymi. Japońska premiera w przyszłym roku. Do tej pory na Nintendo DS trafiły już wznowienia piątej i szóstej odsłony serii.

Electronic Arts/THQ

W sieci pojawiły się plotki sugerujące możliwość przejęcia firmy Electronic Arts przez koncern Microsoft oraz wydawcy THQ przez korporację Time Warner i Viacom. Do transakcji miałoby dojść w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Amerykański analitycy wątpią w taki rozwój wypadków. Spekulacje pomogły jednak zarówno Electronic Arts, jak i THQ – cena akcji firm poszła ostro w górę w porównaniu do notowań giełdowych z poprzedniego tygodnia.

Plants vs. Zombies

Firma PopCap Games zdecydowała się na udostępnienie flashowej wersji gry Plants vs Zombies, jednego z największych casualowych hitów ostatnich miesięcy. Okrojoną wersję pełnowymiarowej produkcji znajdziecie w tym miejscu.

Square Enix

Japońska firma Square Enix zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym nowy znak towarowy – Seasons of Mystery. Z opisu wynika, że będzie to oczywiście gra komputerowa. Na więcej szczegółów przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Scratch: The Ultimate DJ

Poznaliśmy zestaw kolejnych utworów, jakie zostaną ujęte w grze muzyczno-rytmicznej Scratch: The Ultimate DJ przeznaczonej na Xboksa 360 i PlayStation 3. Premiera dzieła 7 Studios odbędzie się w lutym 2010 roku. Wydawcą jest firma Genius Products.

Xbox 360

W sieci zamieszczono pierwsze, nieoficjalne zdjęcie świątecznego zestawu konsoli Xbox 360 w wersji Elite, w skład którego miałyby także wejść gry Pure oraz LEGO Batman. Póki co nie znamy większej ilości szczegółów.

Double Fine

Tim Schafer, szef studia Double Fine, poinformował, że ekipa odpowiedzialna ostatnio za wyprodukowanie ciekawie zapowiadającej się gry akcji Brutal Legend (premiera w przyszłym miesiącu) rozpoczęła już prace nad nowym „sekretnym projektem ”. Popularny twórca nie chciał jednak zdradzić żadnych informacji na jego temat.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Deponia

Zombie Apocalypse

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Aion: The Tower of Eternity

Gramy w Uncharted 2 PL – walka Gramy!

Spyborgs

Brutal Legend

MX vs. ATV Reflex

LostWinds: Winter of the Melodias

gry